Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » EKFen mit jelent a "kötelezően...

EKFen mit jelent a "kötelezően választott" tantárgytípus?

Figyelt kérdés
Most megyek másodévre, túl vagyok a szakirányválasztáson és megjelennek olyan tárgytípusok, hogy kötelező, szabadon választható, kötelező törzsanyag és kötelezően választott. Az első kettővel értelemszerűen tisztában vagyok, a kötelező törzsanyag az pedig gondolom a szakirányos tárgyakat takarja, de erre a kötelezően választottra nem jövök rá. Megköszönném a segítséget.
2011. aug. 22. 18:07
 1/2 ausonia ***** válasza:

szia!

a kötelezően választható tárgyak nálunk olyan tárgyak,amik közül meghatározott számút kötelező felvenni, de a listából te választod ki, hogy melyiket. tehát van egy tíz tantárgyas lista, aminek az a megnevezése, hogy köt.vál. ezekből a tárgyakból a tanulmányaid során fel kell venned mondjuk ötöt, hogy meglegyen az előírt kreditmennyiség.de az az öt választható,tehát te tudod kiválasztani, hogy melyik érdekel. kaptál tavaly a beiratkozásnál cd-n egy tanulmányi kalauzt, azon rajta van melyik félévben melyik tárgyakat kell felvenni.ezen az is rajta lesz, hogy melyik félévben hány kötelezően választható ajánlott,illetve, hogy összesen hányat kell teljesíteni.

remélem segítettem :) milyen szak? :)

2011. aug. 22. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a választ, így már értem:) Földrajzos vagyok egyébként:)
2011. aug. 22. 20:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!