Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyire nehéz egy töri és...

Mennyire nehéz egy töri és egy magyar középszintű érettségit megírni 90% körülire?

Figyelt kérdés
Mikből érdemes tanulnom, mire kell nagy figyelmet fordítanom ahhoz, hogy jól sikerüljenek?
2011. aug. 25. 15:18
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem simán ment 91 és 93 lett.Magyarra szerintem életrajzot,irányzatokat,stílusokat érdemes tudni,hogy a szövegalkotásnál el tudd helyezni a szerzőket,érvelésnél még ennyit se,csak meg kell tanulni nyelvtanból a jó érvelés szabályait,meg nem árt tájékozottnak lenni.

Töriből én a hivatalos követelményrendszer alapján ismételtem,így nem ért meglepetés semelyik feladatnál sem.

2011. aug. 25. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem a magyarra fektess több erőt, azon belül is a szövegalkotásra, mert az sok pontot ér és azt jó ha gyakorlod! Amúgy, ha tudsz olvasni, akkor a többi menni fog. :)

Töri meg vicc, használhatsz atlaszt, amiben minden benne van :)

2011. aug. 25. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A töri egyáltalán nem nehéz, 96 lett, pedig nem törtem össze magam a tanulásban, viszont az esszéket sokat gyakoroltam. A magyarom is ötös lett, de nem értem el a 90 százalékot... Elbuktam a szövegalkotásos feladatnál O.O Szerintem arra kell készülni, de szvsz ahhoz érzék kell, és nekem nincsen :D Mert a feladatos rész hibátlan lett, a szövegalkotás húzott le.
2011. aug. 28. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a magyar nagyon könnyű volt. 3 pontot vontak le helyesírásra, 1-et szerkezetre, 2-őt tartalomra.5-öt szövegértésre. 92 százalékos lett, pedig nem sokat tanultam rá. Töriből csak 66lett, elrontottamaz esszéket. Nem gyakoroltuk őket. De magamhoz képest ez is jó.


Bocsi ha van hiba, telefonról írok.

2011. aug. 30. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!