Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Képtelen vagyok barátkozni?

Képtelen vagyok barátkozni?

Figyelt kérdés
Az a problémám, hogy ugye holnap lesz az első nap, és én nem ismerek senkit, mert elköltöztünk egy másik városba, ráadásul tavalyi évben magántanuló voltam és most kezdem a középsulit.Az előtt sem voltam az a könnyen beilleszedő típus és őszintén szólva nem is voltak barátaim mert úgy 6. környékén történt egy haláleset a családban (azelőtt sem volt egyszerű gyerekkorom, apukám alkoholista, de már 4 éve nem élünk vele) és aztán megszűnt mindenkivel a kapcsolatom, akikkel azelőtt jóban voltam azokkal nem is beszéltem és az utolsó 2 évem(6.-7.) egy pokol volt, mindig kibeszéltek, lenéztek, beszóltak, volt, hogy egy csaj akivel azelőtt jóban voltam azt kívánta, hogy törjön el a lábam meg ilyen és ehhez hasonló durva dolgok, és úgy leépítették az önbizalmam, hogy már ahhoz, hogy köszönjek valakinek, ahhoz is nagy erő kell. Az elmúlt évem tök nyugis volt, itthon voltam, de az sem megoldás mert így meg nincsenek normális kapcsolataim. Ha bemegyek egy közösségbe rögtön el fog a pánik, szorongok, az jár a fejemben vajon mit gondolnak rólam, meg ilyenek, és nem tudom mi lesz holnap. Tudom,ez egy új iskola, új lehetőségek, de én ezt is el fogom szúrni érzem. Olyan szinten önbizalomhiányom van, és olyan szinten érzékeny vagyok, hogyha valaki csúnyán néz rám már szinte elbőgöm magam. Eggyel tudom magam nyugtatni, hogy az előző iskolánál rosszabb nem lehet. Jó tanuló vagyok, semmi gondom nincs ilyen téren. És például sokszor érzem azt, hogy semmi kedvem a többi emberhez, inkább elbújnék az egész világ elől, és nem mennék sehova. Más ilyenkor bulizni akar, szórakozni én viszont csak otthon lenni nyugiban, valószínű azért mert kisebb koromban sosem volt nyugalmam, mert mindig gyomorgörcsöm volt, mind az iskola mind apukám miatt. Nem tudom mit tegyek ezek ellen, mert ez így nem mehet tovább. Lehet, hogy jó lesz ez az iskola, mert az előző elég elit volt, nálunk sokkal módosabbak jártak oda, ez meg egy kis város, itt gondolom nem olyan sznobok a gyerekek.
2011. szept. 1. 00:06
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem kell annyi szöveg, itt tiszta lappal indulsz, minden rosszat felejts el végleg. Oszifővel beszélj majd négyszemközt, de ne aggódj, a többiek is be lesznek tojva. Találni fogsz barátokat!
2011. szept. 1. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha úgy lépsz be reggel az iskolába, hogy süt rólad az önbizalomhiány, azonnal ki fognak szúrni, úgyhogy azonnal felejtsd is el ezt.

Jól írtad: új város, új lehetőségek, csak rajtad múlik, milyen képet alakítasz ki magadról. Nekem sem volt könnyű gyerekkorom, de egy évvel ezelőtt nekem is adódott egy ilyen lehetőség. Ebből tanulva mondom, hogy csak rajtad múlik, ki tudod-e használni, és, hogy mivel írod tele azt a tiszta lapot.

A múlt az a múlt, előtted pedig egy tiszta lap áll. Két ellenszert javaslok a bunkókra:

Az egyik a Leszarom tabletta :P

A másik pedig a mosoly. Kiváló álarc, és a legjobb fegyver. Ha kellemetlen helyzetbe kerülsz, tegyél fel magadnak egy egyszerű kérdést: "Most sírjak, vagy nevessek? Mit érek a könnyekkel?" A nevetéstől legalább a kedved jó lesz ;)

2011. szept. 1. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
nem kell ezt ilyen komolyan venni. mindenkit oltanak meg kibeszélnek. szarni kell rá.
2011. szept. 1. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a javaslatokat, ez az iskola tényleg nem olyan mint az előző, és jól is kezdem magamat érezni itt, és ha valaki beszól vagy valami akkor meg elengedem a fülem mellett. Az előzőnél ezerszer jobb, persze vannak olyanok akik nem éppen tárt karokkal fogadtak, meg csak én vagyok az aki nem ismert senkit, de úgy tűnik azért vannak hozzám hasonló szerényebbek is, és a legtöbben tök kedvesen állnak hozzám és én is, úgyhogy eddig tetszik. A tanárok is szimpatikusak :)
2011. szept. 4. 15:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!