Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Technika- barkács - tanítása...

Stella0524 kérdése:

Technika- barkács - tanítása pénz nélkül?

Figyelt kérdés
Egy kis iskolában az idén én "nyertem el" a technika tanításának jogát alsó tagozaton. Ezzel nem is lenne baj, csak azzal, hogy az iskolánk nagyon szegény, és egy fillére sincs alapanyagok beszerzésére. Ugyanakkor valamilyen alkotást kéne hétről-hétre produkálni. Már a neten keresgéltem, de szívesen fogadnék olyan ötleteket amik olcsón- kevés alapanyagból- megvalósíthatók egy kicsi gyereknek.előre is köszi, sokat segítenétek.
2011. szept. 1. 22:09
 1/3 anonim ***** válasza:

Anno a mi iskolánk se volt eleresztve, ráadásul nagyobbak is voltunk, de pl. egy 1 col-szor 1 col-os fára fúrtunk lyukakat, kettőt a szélén az átmenő facsavarnak, a 4 középsőbe pedig sima tipliket tettünk és így lett belőle fogas. :)


Egyébként szép lenne minden héten alkotni valamit, ha nem csalnak az emlékeim mi is inkább csak hallgattunk.


Szerintem legolcsóbban még mindig a papírragasztó-papír páros jön ki, ilyen vonalon lehetne pl. kézügyességet fejleszteni. :)

2011. szept. 1. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Elolvastam még egyszer, ha alsósok, akkor ráadásul szerszámokat sem lehet nagyon a kezükbe adni még.

Nem lesz egyszerű dolgod, kitartást kívánok hozzá. :)

2011. szept. 2. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Valóban nem lesz egyszerű, és ahogy írod az alsósoknak még jobban végig kell gondolni, hogy mit adsz a kezébe. Az bizti, hogy sok papíros dolog fog készülni. Na és persze az elengedhetetlen wc guriga gyűjtés már megkezdődött itthon. :)
2011. szept. 3. 09:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!