Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi az az Egészségbiztosítási...

Mi az az Egészségbiztosítási Pénztár?

Figyelt kérdés
Ha megszűnik a tanulói jogviszonyom nekik be kell jelentenem...Ez a államkincstár vagy mi?
2011. szept. 7. 15:19
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem, az államkincstár az államkincstár. (MÁK) Amit te kérdezel, az a TB (társadalombiztosító) vagy az OEP (Országos Egészségbiztosító). Mindig a székhelyed szerinti TB-nél kell az ügyeidet intézned.
2011. szept. 7. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm:)
2011. szept. 7. 15:28
 3/5 A kérdező kommentje:
De akkor sem értem miért kell nekik bejelentenem?:D
2011. szept. 7. 15:39
 4/5 anonim ***** válasza:
Azért kell bejelentened, mert amíg volt tanulói jogviszonyod addig automatikusan jogosult voltál az egészségügyi ellátásra. És ha megszűnt, akkor a tb-det neked kell fizetned havonta. Ha kihagysz akár egy hónapot is, visszamenőleg is ki kell fizetni.
2011. szept. 7. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Na jó akkor most komolyan kérdezem mert így nem fogom megérteni:)


Levelezős tagozatú érettségire iratkoztam és így is jár a családi pótlék 20 éves koromig ezzel tisztában vagyok:)


De a honlapjukon van egy ilyen rész hogy ::


"A tanulói jogviszony megszűnését köteles a tanuló az Egészségbiztosítási Pénztárnál bejelenteni, ha a család iskoláztatási támogatásban részesül. A jogtalanul felvett iskoláztatási támogatást a Pénztár visszaköveteli."


Mindenhol azt olvasom hogy estin nem jár tb támogatás akkor mi ez a szöveg? köszönöm

2011. szept. 7. 17:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!