Pszichológia tanulás?

Figyelt kérdés
3. osztályos gimnazista vagyok és érettségi után szeretnék pszichológiát tanulni. főként a kriminál és a gyermekpszichológia jött nálam szóba,bár a parapszihológia is érdekel,csak tudtommal ezt Magyarországon nem tudom tanulni. főként az érdekelne hogy hogyan tudok majd tönn pontot szerezni? 2 felsőfokú nyelvvizsga? emeltszintű érettsági 1 vagy 2 tárgyból? vagy mindegyik együtt? (pécsi vagyok,és vagy a pécsi BTK-ra mennék, vagy esetleg Budapestre.)
2011. okt. 2. 15:07
 1/4 anonim ***** válasza:
Bocs, de honnan látjuk előre, hány százalékra írod meg az érettségieidet? Az egy dolog, mibe vágsz bele, megint más, hogyan teljesítesz. Másrészt tudtommal két felsőfokúra pont annyi pontot kapsz, mint egyre, de lehet, hogy ezt rosszul tudom.
2011. okt. 2. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"A felsorolt tárgyak közül egyet emelt szinten kell teljesíteni:

angol nyelv, biológia, francia nyelv, magyar nyelv és irodalom, matematika, német nyelv, orosz nyelv."


A két felsőfokú nyelvvizsga jól jön. De a felsoroltak közül kell egy emelt szint, anélkül nem jelentkezhetsz.

2011. okt. 2. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
1 és két felsőfokú nyelvvizsgáért is ugyanúgy 40 pont jár, sajnos :S ahogy az előttem szóló is írta, a felsorolt tárgyakból válassz egyet és emeltezz!
2011. okt. 2. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

tudom hogy nemlehet tudni hány százaláékra írom meg, de midnig előre tervezek..

köszi mmindenkinek a választ! ezis nagyonsok segítség volt. :)

2011. okt. 2. 19:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!