Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tanulási módszerek "elkalandoz...

DakotaDamon kérdése:

Tanulási módszerek "elkalandozóknak"?

Figyelt kérdés

Mostanában sehogy se tudok a tanulásra koncentrálni, ezért szeretném kérdezni, hogy ki hogyan tanul? Nekem mindig elkalandozik a figyelmem, nem tudok leülni egy helyre, bebiflázni, aztán mást csinálni. Egy idő után úgyis a gépnél kötök ki, vagy fel se állok onnan... Vagy ha nem gép, akkor teljesen más. Komolyan, még a körmöm növését is szívesebben figyelném néha...

Tudtok tanácsolni valamilyen módszert, hogy hogyan tanuljak? Vagy ti hogy szoktatok?


2011. okt. 2. 17:47
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%
először is gépnél nem lehet tanulni, kapcsold ki a tv-t zenét mindent másodszorra ha nem érdekel akkor nehéz tanulni de ha valamelyest felkelti az érdeklődésedet sokkal könyebb egyáltalán nem unalmas dolog tanulni gondolom van olyan amit szeretsz akkor arra hajts rá jobban amit kevésbé ott tanuld a minimumot :D
2011. okt. 2. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Az egyik nagy problémám még az, hogy ami érdekel, abból már tanultam az adott részt. És mikor tanulni kéne, lehet, hogy van benne új rész, de automatikusan átugrom, mert már nem köt le, hiszen már vettük - akár nem egyszer...

De akkor most álljak fel a gép elől? :D Délelőtt így próbáltam, nem volt sokkal jobb. Minden második mondatnál újra kellett kezdenem. Egyszerűen elkalandozik a figyelmem.

2011. okt. 2. 17:57
 3/11 anonim válasza:

Zárd ki a fejedből a gépet, meg a csajokat.. :D

nem olyan nehéz.. 20-40percet mindenki tud figyelni. Ha eltelt mondjuk egy fél óra, igyál egy kicsit, tornázz stb.. 10perc múlva ülj vissza és folytasd.

2011. okt. 2. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
igen tessék felállni a gép elöl kikapcsolni esetleg átmenni máshova tanulni ahol nyugodtabb és ne csábítson el semmi, tessék belevésni sz agyadba hogy egy adott jegyet el kell élned.. esetleg korlátozd magad "nincs gép amíg kész a matekházi" vagy kérd a szüleid segítségét kérdezzenek ki :)
2011. okt. 2. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Amúgy lány vagyok - de igen, probléma, hogy pár percenként magamra kell szólnom, hogy ne a barátomra gondoljak, mikor épp bioszt kéne, hogy tanuljak. :D

Na, de akkor most árammentesítem a környezetemet és újra nekiiesek a dolognak, ne árválkodjon már így nyitva a bioszkönyvem az asztalon. Vagy kezdem inkább a matekkal. :) Hátha.

Köszönöm a válaszokat! De a további tanácsokat is várom! Ha kész van a matekom, átnéztem a bioszt és megvacsoráztam, visszajövök! :D

2011. okt. 2. 18:05
 6/11 anonim ***** válasza:

Igen, gép kikapcs. Ha pedig egyszer gépnél kell tanulni (egyetemen e-jegyzet), akkor pedig net kikapcs. :)

Esetleg cseréljünk, te odaadod a géped, megkapod az én laptopomat, fél óráig bootol, utána egy óráig frissít, nincs az a megátalkodott lustaság, aki ilyen feltételek mellett ne a leckét és a tanulást választaná, amíg végre feláll a rendszer. :)

2011. okt. 2. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
2011. okt. 2. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nekem a zene muszáj hogy legyen mert kizárom vele az összes többi dolgot(öcséim,kutya stb..),de ne gépről!Legjobb az mp3!Fontos az is hogy olyan legyen amibe nincs szöveg vagy nem értem mert az kül. eltereli a figyelmet.


+Ezt megdobod azzal h kimész a természetbe ,eszel előtte sok gyümölcsöt, nekem ez a tuti receptem:D

2011. okt. 2. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Én nekem is ez a bajom, úgy oldom meg, hogy átállítom az ip-t statikusra, azaz nincs net :D:D:D zenét pedig gépről is tudom nyomatni
2011. okt. 2. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Legyetek rám büszkék, megírtam a matekházimat, és csak utána ültem géphez. :D Fejlődőképes vagyok. :)
2011. okt. 3. 21:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!