Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Elsősorban egyetemisták! Mi a...

Elsősorban egyetemisták! Mi a véleményetek az új felsőoktatási törvénytervezetről? Valóban lehúzhatjuk a redőnyt?

Figyelt kérdés
2011. okt. 8. 13:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mire gondolsz?
2011. okt. 8. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én másfél év múlva szeretnék/szerettem volna felvételizni jogra és pszichológiára, de 4.3-4.6 átlaggal és (addigra) középfokú nyelvvizsgával valószínűleg nem kerülnék be államilag támogatottra. A költségtérítéses saját zsebből szóba sem jöhet, csak diákhitellel. (Ha diploma után nem kapnék rögtön munkát-ami elég valószínű-, mégis miből kezdeném visszafizetni?) Mellesleg nem szeretném hitelekkel kezdeni az életem. Ja, meg persze ha külföldre mész, akkor az államilag támogatottat fizesd vissza. Ergo a külföldön való boldogulás kizárva. És még azt sem tudhatod, melyik az a diploma, amivel fenn tudod normális módon tartani magad...Szóval lehet, hogy nekem szakmát kell végezni. Azzal legalább el lehet jönni. Az ember ebben a korban nagy dilemmában van amiatt, hogy nem tudja, mit akar. Erre meg rájön még egy plusz terhelés...Komolyan, jó ha ki tudsz manapság fizetni valamit, nem hogy álmaid megvalósítása...pff 0. Azt nem értem, hogyha ennyi embert kiszorítanak a felsőoktatásból, az miért olyan jó. (Persze, nő a diploma értéke. Meg kevesebb lesz a tajparaszt az egyetemeken. DE! Ott lesz rengeteg ember érettségivel a kezében. És ők mit kezdenek? Néznek ki a lukon? Néhányan elmennek szakmát kitanulni. Ok. Akkor meg szakmunkásokból lesz rengeteg. Apropó. A szakmunkák nagy többsége a szolgáltatásokon alapszik. Azt mégis ki tudja megfizetni manapság?) Szóval néha eléggé el vagyok havazva...
2011. okt. 8. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Örülök,hogy már végeztem,és hogy felvettek mesterképzésre,de komolyan.Elég nehéz lesz a helyzet,de lássuk be,nincs szükség ennyi 'nevenincs' főiskolát végzettre és olyan diplomások tömkelegére,akik semmit nem tudnak kezdeni a végzettségükkel,illetve akik azt sem tudják,miért járnak arra a szakra,vagy hogy mit fognak vele kezdeni.Azért nem kell annyira megijedni,ez még csak tervezet...Persze,igaza van az előzőnek,30-szor ennyi műkörmös,asztalos stb. sem szükséges kis hazánkba.Az itt a probléma,hogy nem elítélendő gondolat,hogy az államilag támogatott képzésre járók az állam pénzén tanultak,ezért (legalább egy ideig) kamatoztassák itthon a tudásukat.Csak nem ártana munkahelyeket és lehetőségeket teremteni,mert itthon tartani a frissen végzett diplomásokat ugyan ennyi munkalehetőséget kínálva a számukra,mint amennyi most van: elég abszurd...


21/L

2011. okt. 8. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Én másodéves joghallgató vagyok. Teljesen felháborítónak tartom, hogy meg akarják szüntetni az állami támogatásos férőhelyeket.

A tervezet szerint 300.000 és 3.000.000 forint között lesz egy, azaz egy szemeszter. Ki tudja ezt megfizetni? Azokon kívül, akinek anyuci-apuci szintén jogász. De ez nem jelenti azt, hogy az elkényeztetett kölykük jobban megállja majd a helyét egy középosztálybeli/átlag család gyerekénél.

2011. okt. 8. 15:34
 5/11 A kérdező kommentje:

ÉS ha nem lesz gyerek mi lesz a sok oktatóval?

Nyilván mindannyian tudjuk, hogy szükséges a reformok, de nem ezek.

2011. okt. 8. 15:35
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Lesz államilag támogatott hely, csak fele ennyi. Ebben van némi igazuk, ugyanis nem egy helyen látom, hogy az állam pénzén melegednek az egyetemisták. Ez majd ösztönzőleg hat a tanulásra.
2011. okt. 8. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Hát nálunk 50-55 hely van. Ennél kevesebb? elég durva.

Mellesleg akik melegedni járnak, hamar kiszórják őket.

2011. okt. 8. 17:41
 8/11 anonim ***** válasza:
48%

Szerintem is túl sok az államis diák. ELTE-BTK: miért jársz erre a szakra? - Mert nem szeretnék dolgozni.

Ennyi. Tarkólövés.

2011. okt. 9. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
43%
Szerintem is túl sokan "tanulnak" ingyen. Bölcsészre, jogászra nincs többre szükség. Na jó van, de bőven elég 10ed ennyi állami hely. Több gépész, építő, informatikus, vegyész, mérnök, molekuláris bionikus kell.
2012. jan. 10. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Azért az utolsóval vitatkoznék. Nekünk egy vegyész ismerősünk direkt azért jött andragógiát tanulni, mert képtelenség volt elhelyezkedni a saját szakmájában...Az, hogy sok jogász van, igaz, de a többségük simán el tud helyezkedni. Pl a töri tanárom ma mesélte, hogy az ő eddigi pályafutása alatt a tanítványaiból legalább 200 jogásznak ment, ma egyik sem munkanélküli. Amúgy láttatok már munkaügyi központban tömegesen álló jogászokat?
2012. jan. 11. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!