Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Melyik a legjobb gazdasági...

Melyik a legjobb gazdasági főiskola/egyetem ma Magyarországon?

Figyelt kérdés
Ezen a vonalon akarok tovább tanulni, jó lenne ha írnátok egy rangsort, hogy melyik iskola milyen szinten áll, mennyire neves a szakmában. Én a BGF-re szeretnék jelentkezni, kíváncsi lennék, hogy mi a véleményetek.
2011. okt. 24. 20:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Corvinus. Rengeteget dob az önéletrajzon, többet, mint a BGF neve, és sajnos, nem sajnos, ez is számít. Egy Corvinuson végzett közgazdász (pénzügy-számviteles) válogathat a munkaadók között.
2011. okt. 24. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
80%
Azért a BGF is elég jól mutat egy önéletrajzban ;)
2011. okt. 25. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
72%

Természetesen igen, mondjuk úgy, szorosan követi a Corvinust. De sajnos ha ugyanazért a pozícióért két ugyanolyan végzettségű, képességű pályázó verseng, egy BGF-es és egy BCE-s, akkor nem kérdés, hogy a munkaadó melyiket fogja választani. Ez tény, mint ahogy az is tény, hogy Budapesten és környékén az ELTE-n végzett természettudományi diplomásokat preferálják, hiába jelentkezik ugyanarra a pozícióra sok kiváló szakember szegedi diplomával. Ilyen világot élünk. :)


1. voltam (egy HR-es)

2011. okt. 25. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
78%
ez a hr szakma, ennyi, nézni, hogy kinek milyen a diplomája, mindegy, hogy szakmailag mit tud, hányingerkeltő álszakma a humán erőforrás...
2011. okt. 25. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, nem én hozom meg a végső döntést, hanem a megbízó, a leendő főnököd. Neki meg hadd legyen már meg a joga ahhoz, hogy olyan végzettségű embert vesz fel a saját cégéhez, amilyet akar. Elhiheted, engem nem érdekel, ha csak vidéki főiskolán végzettek közül válogathatok, ha ez a megbízó kérése - nekem az a dolgom, hogy a megadott paraméterek alapján a megfelelő célszemélyt megtaláljam neki. Ugyanannyit fizet, ha az ország legrosszabb vagy legjobb egyetemén végzett embert közvetítek ki - de a kéréseit (amik valljuk be, általában jogosak) figyelembe kell vennem.
2011. okt. 25. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Hr-es, megkérdezhetem melyik suliba jártál? Én szeptemberben szeretném elkezdeni BGF-en, írhatok privit?

20L

2011. okt. 25. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Írj nyugodtan, szívesen segítek, ha tudok.
2011. okt. 25. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:

Másrészt meg egy pályakezdő önéletrajzában mit nézzen úgy mégis az ember? A mérhetetlen sok szakmai tapasztalatát? De szidjuk csak a HR-t :D

2. voltam (Egy leendő HR-es)

2011. okt. 25. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
51%
a HR az nem szakma, az egy meghatározhatatlan, semmirekellő tevékenység, nem viszi előre a világot, élvezitek, hogy olyan emberekkel játszadoztok, akik sokkalta többet tanultak nálatok
2011. okt. 25. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Utolsó totálisan egyet értek!
2019. ápr. 6. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!