Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Valamilyen bevált tanulási...

Valamilyen bevált tanulási módszer?

Figyelt kérdés

Itt ülök 4 oldalnyi szótár,enciklopédia és lexikon címe és szerkesztője fölött(pl.Magyar történelmi fogalomtár-Benda Kálmán),de egyszerűen nem megy a fejembe.Próbáltam már járkálni közben,hangosan magolni,magamban ismételni,de egyszerűen nem tudom mihez kötni,így nem tudom megtanulni..már több,mint egy hete szenvedek vele és mégsem megy..

Nem tud valaki erre valami jó módzert javasolni?


2011. okt. 25. 16:36
 1/2 anonim ***** válasza:
Keress kulcsszavakat és építsd rá a lényeget. A magolással nem sokra mész.
2011. okt. 25. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Felcetlizheted a lakást, és amerre jársz, mindig szembe találkozol vele, egy idő után vésődik :)

vagy:

-mond fel hangosan, és hallgasd vissza valamiről

-szedd abc sorrendbe,és így oszd betűszakaszokra/db

-szedd valamilyen fogalom szerint halmazokba

-képzelj a nevekhez valamilyen állatot,vagy rokont,akinek a neve "hasonló"

Sokféleképpen lehet még rendszerezni, de minél több szempont szerint csinálod, és minél többször, annál jobban ragad.

2012. jan. 4. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!