Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Emelt biosz érettségi sikerülh...

Emelt biosz érettségi sikerülhetne, ha csak most kezdenék el rá készülni 12. -ben?

Figyelt kérdés
Idén megszerettem a biológiát, erre szeretnék jelentkezni később, de nem nagyon foglalkoztam vele komolyabban a sulin kívül. Emeltet kéne tennem a pluszpont miatt, mert eddig csak angolból van emeltem és biológián meg ugye nem számítják be. Milyen könyvekből kéne készülnöm, hogy elérjek egy jó százalékot?
2011. okt. 28. 15:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
ehhez külön tanárt kell fogadnod. Amikor nálunk még volt biosz mondta a tanár hogy aki emeltet akar akkor az fogadjon külön tanárt hozzá mert még a közép se könnyű. Ez nem olyan könnyű mint amilyennek látszik. Sőt lehet már sokan azt fogják mondani hogy ez már kevés idő, mert minimum 1 év kell rá hogy rendesen felkészülj belőle, nem 1 tanév hanem rendes év 12 hónap. De te tudod.
2011. okt. 28. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Képességektől függ, meg hogy mennyi időt fordítasz rá. Szerintem ha van alapod, akkor fel lehet készülni májusig.

Meg ugye attól is függ, neked mi számít jó %-nak...

2011. okt. 28. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Jól tanulok, könnyen megy a tanulás szerencsére. Bioszból 4-es 5-ös voltam mindig, de rájöttem, hogy ha érdeklődéssel tanulom meg az anyagot, nem érzem kényszernek, akkor szinte minden dogám max pontszámos lesz. Ez be is vált. Nekem a jó százalék egy 80 lenne, annyival megelégednék.
2011. okt. 28. 15:26
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem igen,fel lehet,de ez képességfüggő is,mint ahogy az előző válaszoló is írta.

Szerintem ezt elsősorban akarni kell,mert mindenkinek arra van ideje,amire akarja.

Persze fontos az is,hogy hány %-ot szeretnél elérni.Ha csak a pluszpont miatt kell (amit ugye 60%-tól kapsz meg rá) vagy 80-90% a cél,mert továbbtanulsz vele (pl. orvosi).

2011. okt. 28. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
mozaik kiadó Gál béla: Biológia 10, 11, 12 , ebben elég jól le van írva minden és szép színes is, sok ábrával . egyszerre sztem tényleg sok, ha most akarod elkezdeni max középre menj vele
2011. okt. 28. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
25%
Pluszpontot 30%-tól kap, nem 60%-tól.
2011. okt. 28. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Jó alapokkal és jó könyvekkel simán fellehet :) persze kell hozzá szorgalom, nem is kicsi, de ha tényleg elhivatott vagy sikerülhet. Gondoljunk csak arra, hogy egyetemen egyetlen vizsgád nehezebb, mint az emelt érettségi, ahol van mondjuk fél tanéved felkészülni. És mégis van olyan, aki 5-ös.

Én is a Mozaik kiadós könyveket ajánlom előszeretettel, plusz a Sebőknés Biológia 1.2.3. (fehér), melyek típus feladatok szóbelire és írásbelire és esetleg Szerényi Gábor nagy zöld feladatgyűjteménye.

2011. okt. 28. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
84%

Persze hogy fellehet. Bioszból emelteztem én is. Most ráfekszel simán megvan. Nem olyan vészes az anyag mint mondják. Mozaikos Biosz könyvekből tanultam. Ezenkívül még jól jött az "Ötösöm lesz genetikából" könyv is. Nehezebb mint mondjuk egy töri, de könnyebb mint egy kémia szerintem.

Belevághatsz , fellehet készülni ennyi idő alatt. Sok sikert

2011. okt. 28. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
100%
Elöző vagyok. Én februárban kezdtem el rá tanulni , és akkor is csak hébe hoba. :D így lett 74%.
2011. okt. 28. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

nem kötözködésből, de ezt muszáj leírnom, boccs az offért szóval szerintem nem feltétlen jó dolog összehasonlítani az érettségit vs egyetemi vizsgával, mert én pl azt tanulom meg jobban ami érdekel, esetemben az ember felépítése biokémia stb... ez mellett sok nekem érdektelen dolgot kell bemagoljak érettségihez amitől rosszul vagoyk, például a növények, állatok, ökológia, etolgóia persze megtanultam mert nem lehetetlen csak nyögvenyelős volt :/

bár lehet csak a tapasztalatlanság beszél belőlem

2011. okt. 28. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!