Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Károli, Pázmány, ELTE jogi...

Károli, Pázmány, ELTE jogi karosok, segitenétek?

Figyelt kérdés
Ha esetleg idetévedne egy hallgató valamelyik fent említett karról,leírná az arról alkotott őszinte véleményét,tapasztalatait? Milyenek a tanárok,előadások,mennyire nézik a jelenléti ívet,csoporttársak etc. Döntenem kell,de egyelőre még nem tudok,ezért kérem a segítségeteket. Előre is köszi!

2011. okt. 30. 12:15
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
66%
A Károli jogi kara jelenleg épp küzd az akkreditációja megtartásáért. Hatalmas pénzmosások és egyéb stiklik voltak náluk néhány éve és az ügy még jelenleg is tart. A Pázmánynak nem ismerem a jogi karát, bár nap mint nap látok szerintem több tucat jogi előadásokról érkező diákot, de egyikkel sem vagyok beszélő viszonyba. A lényeg, hogy úgy hiszem az ELTE jogi kara adja a legjobb mutatókat önmagáról. Bár nem vagyok nagy elte fan és több képzése is egy ruppót nem ér, de a jog az momentán egy elég szimpatikus része a dolgainak.
2011. okt. 30. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Ja és annyit még hozzátennék, hogy 3 éve én is a Koráli Jogi karára jártam Újpestre és nem a tanmenet minőségével volt a problémám, hanem a háttérével. A tanárok jók voltak.
2011. okt. 30. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Szerinted miben tud többet adni egy jogi kar a másiknál (most konkrétan az ELTE a többinél) ? 9 éves korom óta szeretnék jogot tanulni,más számításba sem jön,tehát valószínűleg tanulnék minden karon,de így van bármi különbség? És köszi a választ!
2011. okt. 30. 13:37
 4/17 anonim ***** válasza:
66%
Más tantárgyak vannak, más tanárokkal. Szóval akár 20 tantárgy is eltérhet egy-egy iskola között.. Aztán a követelmény is igen változó illetve a szemináriumok, gyakorlati oktatások száma is. Végül pedig az ELTE olyan háttérrel bír, hogy a diploma után sokkal könnyebbé teszi az elhelyezkedést az állásbörzéi által. De ez momentán csak a jogi karra vonatkozik. Egy pszichológust elzavarnak az ElTE-s diplomájával komolyabb helyekről, megfelelő gyakorlati tapasztal nélkül.
2011. nov. 1. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
De ha valaki bíró szeretne lenni (édesanyám cégbíró,így én is ebben gondolkodom) ,először fogalmazónak kell kinevezzék,azt viszont pályázni kell,olyan mint egy érettségi. Ezzel csak azt akarom mondani,hogy a bíróságokon nagyon sok Károlis fogalmazóval találkoztam a pázmányosok és az eltések pedig abszolútegyenlő számban vannak. Sőt,a Pest-megyei Bíróság büntetőjogi kollégiumán a pázmányosokat preferálják. Ezzel csak arra akarok célozni,hogy az egész jog-tanulás nem inkább csak akarat és érdeklődés függvénye?... én ezt látom,de nyugodtan ki lehet javítani. és köszi a választ.
2011. nov. 2. 14:01
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
ELTE jogra járok. Készülj fel arra, hogy minimum 5 év tömény tanulás van a jogon :) nem tudom, más jogi karokon hogy működik ez, de én úgy vettem észre, hogy leginkább csak saját magadra és a kitartásodra számíthatsz, ha el szeretnéd végezni. A jog főként egy olyan terület, ahol rá kell szánni magad az önálló jogszabálytanulásra/értelmezésre. Nem elsődlegesen a tanárokon/előadásokon múlikaz hogy mit sajátítasz el, hanem a saját akaraterődön. A fő tantárgyak meg minden jogi karon megegyeznek, a többi csak körítés. Én azért döntöttem az ELTE mellett, hogy a hírnevéből kiindulva talán könnyebben sikerül majd állást találnom, de ennek a diplomának sok szenvedés az ára :) és főleg nagyon sok stressz...
2011. nov. 19. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Iiigen,anya is mesélt róla,hogy vért pisált a pázmányon...nekem am az előbbi a szimpatikus,de amiatt,mert ott elvileg gyakorlatorientáltabb a képzés...de akkor tulajdonképpen azt mondod,hogy ha valóban ezt akarom,akkor bármelyik három kar közül is választok,nem fog számítani a név,csak a tudásom?
2011. nov. 20. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Igazából én csak a sajátomról tudok nyilatkozni, és azt tudom mondani, hogy ettől már csak gyakorlatiasabb lehet az oktatás máshol :) a legtöbb tanár sajnos nem számol azzal, hogy mi még csak pár hete/hónapja/éve ismerkedünk a joggal, és hogy nekik az a dolguk, hogy érthetően előadjanak, tanítsanak. Persze vannak nagyon segítőkész tanárok is, és annak az eredménye általában meg is látszik vizsgán. Ezért van az, hogy szerintem mindenki csak a saját kitartására és tudására számíthat. én a helyedben nem választanám a Károlit, de igazából csak annyi az indok, hogy azt hallottam, az nem annyira színvonalas. Ha Bp-n kívül is gondolkodsz esetleg, akkor megpróbálhatod még Pécset vagy Szegedet is.
2011. nov. 20. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Pedig a legszívesebben a Károlira mennék...annyi rémhírt hallottam már sok volt-és jelenlegi Pázmányostól és ELTE-stől a vizsgáztatással kapcsolatban (vagyis hogy a szerencse többet számít mint a tudásod,mert x embert meg kell húzzanak) ,akik a károlira járnak vagy jártak mind azt mondják,hogy aki tanult,átment,aki nem,kibukott...Meg kisebb,családiasabb...de akkor szerinted arra ne alapozzak,hogy a bíróságokon is vannak bőven károlisok,ez nem jelent semmit sem?
2011. nov. 24. 21:54
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

szia! lehet hogy későn, de talán még hasznos lehet.

én mindig azt mondom, hogy a tudás a lényeg... lehet neked akármilyen f*sza ELTE-s diplomád, ha semmit nem értesz ahhoz, amivel foglalkozni akarsz, akkor előbb-utóbb repülni fogsz. pláne most, hogy ilyen munkanélküliség van, tehát sok a jelentkező az üres helyekre. és pláne a jogász szakmában, ahol 128372183712*os túlképzés van.

vélemények: nekem unokatesóm jár az ELTE jogra, vért izzad, hogy lediplomázhasson. pedig egyáltalán nem buta gyerek, még azt se mondhatom, hogy nem tanul, mert szorgalmas. de gyalázatos dolgokat mesél a tanárokról. amúgy az 5 éves keretet már túl is lépte... a Pázmányra most jár elsőéves ismerősöm, neki eddig nagyon tetszik, bár még nem volt vizsgaidőszak, úgyhogy arról nem tudok nyilatkozni :) ha gondolod, még megkérdezhetem őt róla utána, és megírhatom, hogy milyen. az még úgyis a jelentkezés előtt lesz. jómagam Károlis vagyok, csak nem jogon, arról sajnos nem tudok nyilatkozni, de az én szakomon nagyon korrektek a tanárok. a családias hangulatra szerintem ne építs, én is úgy jöttem ide, hogy fú, 70en leszünk, milyen jó... aztán felvettek majdnem 200 embert :D nem mondom hogy rossz, csak nehezebb ismerkedni. szóval ne ez legyen a szempont.

2011. dec. 6. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!