Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Diákok, mennyit költetek...

Diákok, mennyit költetek havonta? Kort, nemet, és iskolatípust is írjatok!

Figyelt kérdés

-alap higiéniás dolgok

-szépségápolás, smink

-ruha

-cipő

-kiegészítők(pl.: táska, ékszer)

-étteremben evés, vagy pizza rendelés

-buli(pl.: kocsma/pub, disco)


2011. okt. 31. 08:09
 1/4 anonim ***** válasza:

Főiskolára járok.

Nem költök sokat, kb. havi 25-30 ezer a bevételem, de annak a nagy része el is szokott menni.

Veszek egy távolsági bérletet, mert bejárós vagyok (7 ezer), meg egy bkv-t (4ezer durván). Ez máris 11 ezer forint.

Alaphigénés dolgokra nem kell minden hónapban költeni (fogkrém, tusfürdő, sampon,dezodor, tamponok stb...) ezek mind tovább is kitartanak, de én külön figyelek rá, hogy ne legyen drága, illetve gazdaságos legyen a kiszerelése (minél nagyobb flakonnal, mert tovább tart, és ilyenkor általában a negyede "ajándék")

Sminkcuccokat szintén nem veszek minden hónapban, mert ezek is kitartanak hónapokig. Amúgy meg itt is figyelem, hogy van e olyan ami éppen akciós. Pl.: rossmann-ban gyakran vannak leárazások, vagy az orliflamben is karácsony környékén.

Ruhát nem veszek minden hónapban, de ha igen, akkor pedig turiban veszem meg. Kb. 2000ből veszek legalább 5 pulcsit, és senki se mondaná meg honnan van.

Cipőt is csak akkor veszek, ha a régi már tönkrement. Ha veszek akkor az 5-6000 forintos kategóriából választok.

Ékszert nem veszek egyáltalán. Ha vágyom valamire, akkor azt kérem születés-névnapra. Táskát megint csak akkor veszek, ha a régi tönkrement. Direkt olyan táskát használok, amibe rendesen lehet pakolni és mindenféle ruhához illik. Kb. itt is 5-6000 forintos kategóriát szoktam választani.

Étteremben kajálásra havi 3-4000 forint megy el. De én inkább főzök otthon.

Bulizni se megyek minden hónapban. Ha megyek akkor olyan 5000 körül van a kiadás (belépők+ italok)

2011. okt. 31. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Középiskolás vagyok.

1000ft a bérlet, és nagyjából 3-4 ezret költök el étterembe.

Ruhát nem veszek minden hónapban, évszakonként veszek de akkor 20-30.000ft-ot simán elköltök

2011. okt. 31. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Gimibe járok,a távolsági bérlet 1400,a helyijárat bérlet pedig 2100.Nem szoktam étteremben enni,és bulizni sem.Cipő max 6000,ruhák is kb így(turkáló). 16/L
2011. okt. 31. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!:)
2011. nov. 1. 21:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!