Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 90%-os angol emeltem van és...

Kryy kérdése:

90%-os angol emeltem van és egy 83%-os német emeltem, évvégén fogok érettségizni és duplázni szeretnék, mert esélyem sincs jegyekből és magyar érettségiből jó eredményt elérni . Vagy bgf-re vagy jogász karra szeretnék menni . Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

.1 : ha az angolt és matekot duplázom, akkor emeltszintért és nyelvvizsgáért mindenkettőért kapok pontot?

2 : érdemes e még jogi pályára menni? Kell oda a magyar?


2011. nov. 13. 20:46
 1/9 anonim ***** válasza:
felvi.hu, pontszámító kalkulátor
2011. nov. 13. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
az még a régi pontrendszer szerint számol ^^
2011. nov. 13. 20:51
 3/9 anonim ***** válasza:

1. Emeltért csak egy jogcímen kaphatsz pluszpontot, így az angol-matek duplázásnál az angolért csak 50 pluszpontot kapsz (mint emelt érettségi felvételi tárgyból). Viszont mivel van német emelted is, azután megkapod a középfokú nyelvvizsgáért járó 28 pontot is.

2. Jó kérdés, megoszlanak a vélemények, ha elhivatott vagy, akkor mindenképp érdemes. Igen, kell a magyar, sőt, oda a felvételi tárgyak fixen magyar és töri, nem lehet semmit sem választani.

2011. nov. 13. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
tehát angol emeltért és angol nyelvvizsgáért , vagyis mindekettőért nem kaphatok pontot?
2011. nov. 13. 21:40
 5/9 anonim ***** válasza:
De, ha külön csinálsz egy angol nyelvvizsgát. De úgy, hogy az emelt angolodat közép nyelvvizsgának akarod elismertetni, úgy nem.
2011. nov. 13. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ott kezdődik, hogy jogra törivel és magyarral juthatsz csak be, a kutyát nem fogja érdekelni az emelt angol és német érettségid. Bocsi a rossz hírért.
2011. nov. 13. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"bgf-re _vagy_ jogász karra"

És a kérdések elválasztása is egyértelművé teszi, hogy különböző dolgokat szeretne megtudni a kérdező.

2011. nov. 14. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
lehet, csak hogy tudja, hogy a jogi kar, így esélytelen.
2011. nov. 14. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

a bgf gazdasági a jogász jogi, az érettségi előtt azért azt tudhatnád, hogy a kettőből melyik érdekel inkább... Egyébként azt, hogy hová mi a követelmény a felvi oldalán láthatod, és ha érdekel a jog és/vagy van ismerősöd és/vagy nagyon szorgalmas, talpraesett vagy akkor szerintem érdemes jogi pályára menni.

Emeltért és nyelvvizsgáért ugyanabból a nyelvből nem kapsz pontot.

2011. nov. 14. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!