Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van itt olyan, aki fél év...

Van itt olyan, aki fél év után otthagyta az egyetemet? Mesélne?

Figyelt kérdés

milyen sulit és milyen okból? a vizsgáidat még letetted?

én nyelvszakra járok, különleges nyelv, kevesen tanulják, pedig nagy ország. Hasznosnak gondoltam, de egyszerűen utálom a nyelvészetet, meg a kulturális tárgyakat, csak maga a nyelv érdekel. Azt hiszem itthagyom, pedig szeptemberben kezdtem. Azóta van egy álmom, h mi akarok lenni, de csak szeptemberben tudnám leghamarabb elkezdeni. Szerintetek járjam ki a második fél évet is, hátha megszeretem, mert eleinte biztos sokaknak nehéz, vagy addig dolgozzak, esetleg menjek külföldre dolgozni?

a probléma az, h már így is kihagytam egy évet egyetemet előtt,aupairkedtem, 20 vagyok és szégyellem magam, mert félek úgy tűnik h lustaságból nem járok egyetemre, vagy ha igen, akkor ott hagyom. Vajon tényleg lustaság volna? Nektek h álltak hozzá az ismerőseitek, meg a családod, amikor bejelentetted h otthagyod a sulit? Azóta jársz máshova?

köszönöm!


2011. dec. 5. 11:34
 1/4 anonim ***** válasza:
jelentkezz februárban a kívánt egyetemre, közben járod a 2. félévet, ha tetszik akkor júliusig küldesz egy kérvényt hogy szüntessék meg a felvételi eljárást, ha nem akkor kiiratkozol aztán jólvan.
2011. dec. 5. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nos velem igy volt,de mindketszer meg "szarabb" helyzetben voltam. Eloszor termeszttudomanyi szakra keszultem 2 evig csak matekoztam, aztan felveteli elott rajottem,hogy meg se nekem valo,igy nem adtam be a jelentkezesem,viszont fogalmam nem volt,hogy akkor hova tovabb? Kulon sokat nyomott a latba, hogy en kenyszeresen meg akarok felelni,valamint maximalista vagyok,borzalmas volt csak ugy "logni",hiaba tanultam nyelvet csinaltam barmit,amig nem tudtam mit akarok hulyen ereztem magam. Raadasul evvesztes es 0.-os is voltam. Kellett egy ev,hogy rajojjek,hogy orvos akarok lenni, 1ev ejjel-nappal tanulassal felvettek. Most is tudom,hogy az akarok lenni, tehat ez mar a 2. evben volt,mert elotte egy evig csak hagytam,hogy tisztuljon. Ez mar osszesen 4ev kimaradas ugy,hogy kozben az elsodleges celom mindig az egyetem volt. Epp, hogy felvettek ra 2napra-nem vicc!- jelentkezett egy rokonom,hogy kapok allast az usaba-mindigis nagy almom volt-segit mindenben,es majd itt ujra felvetizhetek. Irto sokat gondolkodtam, az orvosi volt az egyik almom,a masik meg az usa,aztan elmondta,hogy min kellene keresztul mennnem,ha az itteni diplomamat vinnem ki,es mennyibe kerulne,meg jobb fiatalon ott kezdeni,mint 30evesen,meg nehezebb lenne. Irto kinkeserves volt,de nem iratkoztam be szeptemberbe,kijottem, lassan majd fel eve lesz ennek, meg kb 1 ev es itt is jelentkezhetek almaim szakjara. Nem volt konnyu, de en csak elore neztem,kovetkezetesen! Es mikor ezt a szuleim is felismertek,belattak,hogy igazam volt. Amugy mi szeretnel lenni?
2011. dec. 5. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Azt meg megjegyeznem,hogy a legtobb keresztfeleves kepzes mesteren indul, alapszakon csak nagyon gagyi szakok,meg ha indul is altalaban fizetos,raadasul elpazarolsz egy ujabb felevet,aminek semmi ertelme. Az meg teny,hogy az eleje nehez,de azt ugy szoktak erteni,hogy meg akarsz halni a tanulastol,viszont ha a szak vagy a tematika nem tetszik,az csak rosszabb lesz kesobb.Egyebkent meg szerintem nyelv szakra elnezest,ha valakit megbantok,de ha csak nem nyelvesz,vagy tanar akarsz lenni nem eri meg "elpazarolni" az allami feleveid,kiveve ha csak kell egy diploma. Nem azert,mert nem tanitanak semmit,meg ertektelen blabalba, de egy nyelvet onalloan vagy tanfolyammal is meg tudsz tanulni.
2011. dec. 5. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
2-es Remélem akkor minden álmod teljesült
2022. jún. 21. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!