Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miből lehet megélni egyetemen...

Miből lehet megélni egyetemen vagy főiskolán az ösztöndíj mellett? Milyen pénzszerzési módszerek vannak, amelyek tanulás mellett megoldhatóak?

Figyelt kérdés
Előre is ezer köszönet a válaszokért. Nemsokára itt az egyetem nekem, és fogalmam sincs hogy hogyan tudnék önállóan élni amellett h tanulok...........
2009. máj. 19. 20:54
 1/4 anonim ***** válasza:
79%

Szia, en csak a kulfoldet tudom ajanlani neked. Vagy halasszal mindjart most az elejen egy evet, es menjel ki kulfoldre dolgozni, vagy kesobb a nyari szunetekben, esetleg az elso ev utan egy evre menjel majd ki.

Angliaban elek, es a MC Donalds-ban taliztam egy otthoni egyetemista lannyal, aki az elso ev utan kijott, kicsit megszedi magat, es megy haza folytatja az egyetemet.

Nyari honapokra kapsz munkavallalasi engelyt mint egyetemista azokba az orszagokban (Nemeto, Ausztria, Olaszo...stb.) ahova amugy is kell munkavallalasi engedely.

Angliaba viszont csak egy utlevel kell, munkavallalasi nem.

Aztan ha pl. matekos vagy akkor korrepetalhatsz es ha nyelvet mesz tanulni az egyetemre, nyelvbol is keszithetsz fel diakokat.

Ilyen kutya setaltatas, idos neninek bevasarlast is szoktak esetleg vallalni egyetemistak, vagy ingyenes hirdetesi ujsag terjeszteset.

Irjal!:)

2009. máj. 19. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
61%

Ez sok mindentől függ. Ha valamilyen szociális alapon rászorult vagy (pl. nagycsaládos, félárva, szülőd munkanélküli, nehéz anyagi körülmények stb.), akkor a szociális támogatás is elég jelentős összeg bír lenni.

Sok településen lehet igényelni Bursa Hungarica ösztöndíjat is, érdemes érdeklődni iránta a lakhelyed szerinti önkormányzatnál.


De vannak olyan szakok, ahol nem okoz különösebb gondot, ha vállalsz egy részmunkaidős állást a suli mellett. Ehhez persze szerencsés időbeosztás kell, meg mondom: olyan szak, ahol év közben nem kell halálra tanulnod magad, csak a vizsgaidőszakban.


És persze az ember általában számíthat a családjára is, ha kell egy kis segítség. Bocsánat, ha ez esetleg rád valamiért nem vonatkozik.

2009. máj. 19. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
45%

Nem kell mindjart kulfoldre menni.


Lehet mellette dolgozni, sok munkalehetoseg van (a valsag kivetelesen kedvez nekunk, mert olcsobb a diakmunkaero). A McDonaldsban peldaul eleg kotetlen a munkabeosztas, a lenyeg, hogy heti 20 ora meglegyen, de ezt ledolgozhatod ejszaka, hetvegen is. Mellette ugye diakhitel, osztondijak, es sporolas!

2009. máj. 20. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
50%
Pénzszerzési lehetőség egyetem mellett: munka. Nappalis vagyok, másfél éve dolgozom egyetem mellett.
2009. máj. 20. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!