Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Úgy érzem az egyetem teljesen...

Úgy érzem az egyetem teljesen kikészít, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Idén kezdtem az egyetemet, mérnökképzésre járok egy elég neves egyetemen. Már a kezdés előtt is nagyon rosszul voltam, folyamatosan hányingerem volt, alig ettem, stb. Aztán azóta hol jobb hol rosszabb, de nagyon rosszul bírom az állandó stresszt. Annyira idegen az egész és rettentően elveszve érzem magam, állandóan azon gondolkozom, hogy valami könnyebb kéne. Most a vizsgaidőszakban már ott tartok, hogy teljesen véletlenszerű időpontokban sírvafakadok, mikor előtte tíz perccel még vidáman tettem a dolgom (tételeket dolgoztam ki, ilyesmi), és úgy érzem hogy én nem akarom ezt az életem végéig csinálni, rosszul vagyok a gondolattól is és átmegyek valahova máshová. Aztán pár perccel később megint szívesen csinálnám ezt, majd megint sírok és nem akarom.. Ettől így pláne rosszul vagyok, mert nem tudom, hogy melyik az igazi énem, a sírós "ez nem nekem való, mi a halált keresek én itt, hagyjon mindenki békén és hadd menjek el bölcsésznek" én vagy a "nem is olyan rossz, hogy ezt fogom csinálni" én.. És ehhez hozzá tartozik, hogy én alapvetően egy másik, kevéssé műszaki hivatást képzeltem el magamnak, de az nem nagyon valósulhat meg, így marad ez. Néha el is gondolkozom rajta, hogy azt hogy bírnám, ha már ez se megy. Teljesen kétségbe vagyok esve néha, ha a vizsgáimra gondolok görcsbe rándul a gyomrom, mert úgy érzem, hogy nem leszek rájuk képes, és meg fogok bukni mindenből. Kérlek ha tudtok mondjatok egy-két biztató szót, már az is segítene, azt is szívesen meghallgatom, ha ti is éreztetek így az egyetem elején/közepén/végén, és érdekelne, hogy mi lett a vége a történetnek. Bármi, ami esetleg egy kis támogatást nyújt, mert nagyon nagy szükségem van rá.
2012. jan. 6. 03:09
 1/10 A kérdező kommentje:
Bocsi, elég hosszú lett.. De legalább kiadtam magamból. :)
2012. jan. 6. 03:11
 2/10 anonim válasza:
52%

Tekintsd ezt egy kihívásnak, amit le kell küzdened, illetve nem kell, hanem muszáj. Olyan nincs, hogy feladod. Azt a gondolatot töröld ki a fejedből.

Ha valamit nem értesz, kérj segítséget olyantól, aki érti. Ezen kívül beszélgess a szimpibb évfolyamtársaiddal és próbáljátok egymást támogatni, ez segít lelkiekben. Vizsga előtt ne igyál kávét, mert gondolom a félelemtől így is lesz elég adrenalin benned. Hidd el ha végigkínlódod magad ezen az egészen, a végén nagyon boldog leszel, megkönnyebbülsz és büszke leszel magadra. Sőt mások is büszkék lesznek rád. Később meg ha nem pont ez lesz a munkád, akkor is nagyon jól fog jönni neked az a papír.

2012. jan. 6. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Én ugyanezt 4 évig húztam, utána bekerültem a pszichiátriára, utána meg otthagytam az egészet a f.szba pedig már csak 1 év kellett volna, de ha a suli az eszembe jutott, kirázott a hideg. Inkább kerestem melót, ahol f.szán elvagyok :)


Ha már most tudod, hogy nem akarod csinálni egész életedben, minek csinálod? Ez így elég ellentmondásos...

2012. jan. 6. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
74%

Hová jársz? (Nem mintha számítana, csak lehet, ugyanoda járunk.)

Nem akarlak elkeseríteni, de ez még csak rosszabb lesz. Az első félévben elkövetett hibák, általában a rossz tanulási módszer miatt vannak. (A tárgyak inkább alapozó-jellegűek ilyenkor, a szakmaiak később jönnek.)

Minket mindig azzal hitegettek, hogy az első félév a legnehezebb, utána könnyebb lesz. Én most járok az 5. félévben, pontosabban annak vizsgaidőszakában, és most akadtam ki. Volt már olyan, hogy egy éjszaka alatt rajzoltam újra egy komplett rajzot, aludtam 4 órákat egy hétig, de jött még ennél is rosszabb és kiakadtam. Miután kipityiregtem magam (lány vagyok :D ), megráztam magam, és folytattam tovább. Nem lehet mit csinálni, el kell döntened: vagy végigcsinálod, vagy nem. A "talán itthagyom az egyetemet"-hozzáállás a legrosszabb. Ilyenkor nem is tanulsz teljes gőzzel, nincs is eredménye, és a jövőbeli terveiddel, az esetleges váltással sem foglalkozol, mert még itt vagy az egyetemen.

Szóval döntsd el: maradsz vagy mész. Szerintem rázd meg magad, és futás vissza tanulni. :)

2012. jan. 6. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
100%
Nézd, neked kell eldöntened, mit szeretnél és mit bírsz. Én bölcsészként végeztem, nem volt nehéz az egyetem (4 év alatt kb 2-3 húzósabb vizsgám volt csak), belefért mellette a munka a is (ennek sok értékes szakmai tapasztalatot köszönhetek, így nem volt probléma az elhelyezkedés frissdiplomásként). Sok bölcsész ismerősöm van, de ismerek mérnökhallgatókat is. Bölcsészként is lehet sokra vinni, a lényeg, hogy ne filozófia-esztétika szakra menj, hanem nyelvre inkább (lehetőleg olyanra, amit kevesen beszélnek), ha már bölcsész. A mérnökhallgató ismerőseim (építész-, villamos-, gépész-)még mindig a padot koptatják és van aki éjszakákat rajzol át, belefásultak kicsit, de talán ha végeznek, könnyen találnak majd munkát. Engem speciel orvosira szántak (2 testvérem arra ment), de örülök, hogy kitartottam a saját terveim mellett. Az egyik testvérem munka nélkül van otthon 26 évesen, nyelvet tanul abban a reményben, hogy külföldön el tud helyezkedni. A másik testvérem 28 éves, dolgozik a szakmájában, de kevesebb mint a felét keresi az én fizumnak (nem keresek olyan sokat én sem). Karácsonykor meg is mondták, hogy milyen jól tettem, hogy nem orvosira mentem. Szóval a lényeg, hogy szerintem olyasmit tanulj, ami érdekel, amit szeretsz. Persze érdemes körülnézni, hogy mennyire piacképes a diploma, de ne ez legyen a döntő tényező a pályaválasztáskor. Felesleges évekig szenvedned egy olyan szakon, amit utálsz, csak tönkreteszed magad. 23/N
2012. jan. 6. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Velem ugyanez volt. Hozza kell tenni, nem voltam sose human beallitottsagu,de real se,olyan koztes allapot. Azert mentem mernokire,mert gondoltam mellette meg olvasgathatok,lesz egy biztos keresetem. Aztan x ev utan kijott,hogy ez csak kenyszer volt,most orvosin vagyok,ami sokkal nehezebb, de elvezem. Nem az volt az en szakom,es idegileg kikeszultem. Es ugyanez volt,mint nallad,egyszer sirtam,egyszer nem,szerintem gondold at,hogy tenyleg ezt akarod e,ha igen harcolj,ha meg nem,akkor meg idoben valts. Sok sikert!
2012. jan. 6. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Én is ezt érzem, mármint az elbizonytalanodást. Idén kezdtem, de nekem már maga az egyetem gondolata ijesztő volt, alapból nehezen bírom a változást. Meghozni a döntést, hogy hova adjam be a jelentkezést eddigi életem egyik legnehezebb választása volt. Tudtam, hogy nem vagyok jó se kémiából, fizikából vagy matekból. Így esett a választásom a gyógypedagógiára, viszont ezen belül is csak a logopédia érdekel. Ami mint kiderült alkalmasságin múlik, és elég kevés embert engednek át. És nem tudom, mihez kezdjek...sokkal szívesebben foglalkoznék biológiával, állatokkal...(vagy rajzolással,igen, ha abból meg lehetne élni)....de...a magam 397 pontjával és azzal, hogy nem értek se kémiához, fizikához...egyszerűen még csak olyan szakot sem találok, ami szóba kerülhetne mondjuk. A vizsgaidőszak meg rátesz egy lapáttal...soha nem voltam ilyen rosszkedvű, mint idén szeptember óta, nem találom a helyem, úgy érzem, hogy nem nekem való. Minden egyes alkalommal, amikor a jövőmre gondolok, úgy érzem, hogy elsírom magam...mert nem tudom, hogy mihez akarok kezdeni.Az biztos, hogy ezt az első évet már végig csinálom, csak azért sem adom fel, ki tudja, lehet, hogy mégis ezzel szeretnék foglalkozni. Ha meg nem, az is mindenképp ki fog derülni. És ha februárig találok olyasmit ami jobban érdekel, azt hiszem beadom a jelentkezést.
2012. jan. 6. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én pl tavaly kezdtem az egyetemet a BME-n, szintén mérnöknek tanulok. Én is érzem néha ezt, hogy ez nehéz, ide kevés vagyok...stb, de aztán összeszedem magam, sikerülnek a dolgaim, és rájövök, hogy hülyeség ilyenen merengeni. És látom magam körül, hogy a többiek is így vannak ezzel, senkinek se megy minden, mindenkinek vannak nehézségei (talán 1-2 kivételtől eltekintve).

Először ami a legfontosabb, gondold végig, hogy szeretnéd e később ezt csinálni. Nem tudom, hogy milyen szakon vagy, de én ilyenkor mindig arra gondolok, hogy oké, ez nehéz meg minden, de legszívesebben egy laborban tudom elképzelni magam, ha ez az odavezető út, hát legyen... :D

Te is tedd ezt, motiváljon a cél. Ha ez nincs így, akkor rossz helyen vagy, időpocséklás itt tanulnod, hisz egy megkeseredett ember leszel elég könnyen, ha olyan munkád lesz, amit utálsz... Csak azért ne maradj itt, hogy könnyebben kapj így munkát,... mert hiába kapod meg, ha nem fogod szeretni.

Viszont ha átgondolod, és arra jutsz, hogy ez tetszik és szeretnéd, akkor lehet sokféleképpen könnyíteni a tanulást, kérhetsz segítséget a csoporttársaidtól, vagy alapból tanulhattok egy tárgyat együtt valakivel akit kedvelsz, pl minden héten összeültök és gyakoroljátok közösen (én is csináltam ilyet, jó módszer)

Vagy ott vannak a tanárok, nagyon kevés kivételtől eltekintve mindenki tart konzultációt, vagy lehet tőle előadás után/közben kérdezni. Ha valamit látsz évközben, hogy nem megy, csak megkérdezed és kész, valószínűleg szívesen elmondja majd. Vagy ha nagy a gond, akkor tényleg elmész konzultációra, ott több idő van átbeszélni a problémákat.

2012. jan. 6. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Sziasztok, mindenkinek köszönöm szépen a választ. :) Nem gondoltam, hogy ennyi érkezik, ígérem majd idővel megpróbálok mindenkinek válaszolni, csak most épp a tanulás kellős közepén vagyok és csak jelezni szerettem volna, hogy nem tűntem el és nem hiába válaszoltatok. :)
2012. jan. 6. 17:42
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanígy vagyok én is, néha csak ülök és elsírom magam, ha valaki hozzám szól, segítő, kedves szándékkal, akkor még inkább...gondolkodtam hogy abbahagyjam, na az aztán tényleg elveszi az ember figyelmét a tanulástól, mert nem csinálod 100%osan...a következő vizsgaidőszakomat nem fogok így csinálni, vizsgák előtt már nem is akarok nagyon tanulni, mert amíg nem volt "elérhető" közelségben a vizsga, tudtam koncentrálni, nyugodtan olvasni az anyagot, most meg még aközben is elsírom magam...
2012. jan. 6. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!