Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért nem tanítják a gimnázium...

Miért nem tanítják a gimnáziumokban elévült szépirodalom helyett a Mátrixot?

Figyelt kérdés
Ha már láttad a Mátrixot és nem csak átfutottad, tudnod kell, hogy minden szava mély mondani valót takar. Nagyon magas filozófiai szinten áll, ezekhez képest a szépirodalom hemzseg ósdi kliséktől és elévűlt. Az adott kór szellemének írták, de már elévűlt, ráadásúl kiszámítható és unalmas is. Miért ne lehetne ezeket az új irodalmi irányzatokat tanítani mint a Mátrix. A diákok jobban elolvasnák és megértenék az élet értelmét.
2012. febr. 9. 22:47
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, én örülnék neki. :)

De a régiek között is van pár jó, amit taníthatnának: George Orwell: 1984, George Orwell: Állatfarm, Aldous Huxley: Szép új világ...


> Az adott kór szellemének írták, de már elévűlt,

> ráadásúl kiszámítható és unalmas is.

Igazad van, egyetértek veled, de nem kór hanem kor, nem elévűlt hanem elévült, és nem ráadásúl hanem ráadásul.

2012. febr. 9. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
49%

Hát azért a Mátrix annyira nem nagyon mély mű szerintem. Már csak azért sem, mert ha igazán mély lenne, az emberek fel se fognák.


Egyébként baromi egyszerű a helyzet: a Mátrixot úgyis megnézed, míg a Kőszívű ember fiait magadtól fogadjunk, hogy nem olvasnád el. Pedig rengeteg szépséget és igazságot rejt.

Tehát rád kell erőszakolni a suliban. Aztán hátha fogékony leszel rá.

2012. febr. 9. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Majd sok sok év múlva talán tanítani fogják.

Egyébként sok helyen foglalkoznak és példálóznak ezzel az alkotással.

Én rengetegszer néztem meg mind a 3 részét.

Állítom még mindig találnék olyat benne amin átsiklottam.

De amúgy nem csak a szövegnek van több értelmű mondanivalója hanem a látványnak "helyeknek helyzeteknek részleteknek.

2012. febr. 9. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

"Tehát rád kell erőszakolni a suliban. Aztán hátha fogékony leszel rá."


Ez aztán az érv! :D

2012. febr. 9. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Tény, hogy idiótán hangzik, de ez van. Megfogalmazhatnám úgy is, hogy ne gyere rá, hogy ez a lényeg, de akkor is ez a lényeg.


Mellesleg ha manapság mindenki olyan fene nagy filozófus, akkor tessék Kantot olvasni. Vagy legalább Szent Ágostont.

A Mátrix gyakorlatilag a platóni idea-tan feldolgozása. Igazán újat nem mond, csak szépen kidekorálja. Hoppáré!

Méghozzá megkockáztatom, azért pont ezzel foglalkozik, mert ez az általános műveltség része, ergo mindenki ismeri, ergo mindenki meg fogja érteni. De ez a filozófiának igen nagyon az eleje.

2012. febr. 9. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
53%

"Nagyon magas filozófiai szinten áll"


Hozzád képest mindenképpen


"ezekhez képest a szépirodalom hemzseg ósdi kliséktől és elévűlt"


Számodra ez azért tűnik úgy, mert fogalmad sincs, hogy miről szólnak.

2012. febr. 9. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Az utolsónak küldök linket, mert azt sem tudja mi az a filozófia. A MÁTRIX nagyon mély igazságokat tartalmaz és csak részben fogtuk még fel.


http://www.youtube.com/watch?v=H9_K0ejv01s


http://www.youtube.com/watch?v=TVYmBJHv8Jw

2012. febr. 10. 00:40
 8/17 anonim ***** válasza:
Hiába hőb9r9gsz, ami neked mély és új, az másnak elcsépelt és ismert.
2012. febr. 10. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy fogalmad sincs arról, hogy mi az irodalom lényege. Te azt hiszed, az irodalom akkor jó, ha minél megrázóbb, jelentőségteljesebb dolgokra, igazságokra hívja fel a figyelmedet. Csak tudod, erre ott van a tudomány. Az ő feladata az igazságok feltárása és prezentálása.


Az irodalom, a művészet attól jó, és attól művészet, hogy a legegyszerűbb, leghétköznapibb dolgokat mutatja meg úgy, hogy beleborsódzik a hátad.


De ilyen élményed neked nyilván sosem volt, és feltehetően nem is lesz.

2012. febr. 10. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Olyan nagy mélységeket én sem látok a Mátrixban. Forgatták volna le minden számítógépes effekt nélkül, kiváncsi vagyok hány embernek lenne a kedvence!
2012. febr. 10. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!