Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egy gépészmérnöknek mennyit...

Egy gépészmérnöknek mennyit kell rajzolnia (szabad kézzel ill géppel)? Elengedhetetlen a jó térlátás? Van olyan (szak) irány gépészmérnökön belül, akinek nem kell rajzolnia? Gépész szeretnék lenni, de rajzolni nem szeretek annyira

Figyelt kérdés
gépész, rajz

2012. febr. 18. 11:37
 1/4 anonim ***** válasza:
Embertelenül sokat kell rajzolni és a térlátás a jó gépészmérnök tulajdonsága.
2012. febr. 18. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A tanulmányok alatt sokat kell majd rajzolni, de nem vészes, ha van egy kis érzéked hozzá. Más kérdés viszont, hogy miután elvégezted a gépészmérnök szakot, utána soha nem fogsz szabadkézzel műszaki rajzokat tervezgetni.

A térlátás pedig fejleszthető, így nem indulsz hátránnyal.


Úgyhogy ez ne legyen hátráltató tényező, könnyen belejön az ember.

2012. febr. 18. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A műszaki rajz nem olyan, mint amit az emberek elképzelnek (én legalábbis nem ilyennek képzeltem középiskolás koromban). Vannak egyszerű és kevésbé egyszerű szabályai, de ezek mint logikusak, és ha azokat betartod, akkor viszonylag könnyű szép, szabályos műszaki rajzokat összehozni. Térlátás kell hozzá, de az sok gyakorlással fejleszthető, ahogy más mondták előttem.
2012. febr. 18. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Ha olyan gépészmérnök szeretnél lenni, aki a suli után elmegy kereskedőnek, akkor ott nincs szükség térlátásra, viszont aki egy tervezőirodában dolgozik, egész nap rajzokkal foglalkozik, látástul vakulásig, és itt egy jó tervezőmérnöknek a magasfokú térlátás az alap.
2012. dec. 7. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!