Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek ha állatorvosira...

Szerintetek ha állatorvosira akarok továbbmenni, akkor mennyivel emelik ezéven a ponthatárt?

Figyelt kérdés
tavaly 480 maxnál volt 425. most az 500as keretben megemelik a 20ponttal különbözet miatt??? vagy gondolják ,hogy nem mennek el a legtöbben 2 emelt érettségire és ezért csak 10 ponttal emelik?? Ha tavaly hozták volna ezt a rendeletet,elmentem volna két emelt érettségire,de sajnos így csak egyre van leehtőségem, s reménykedek benne.hogy más is így gondolja,igy nem emelik meg 20 ponttal. És mivle minden évben ingadozik kb 6 ponttal (2010:431, 2011:425) ezért nem tudom ,hogy azzal kalkuláljak,hogy +20 pont,+6 pont??? mert így akkor eláshatom magam :S

2012. febr. 21. 18:34
 1/5 anonim ***** válasza:

A pontokat senki nem emeli. Nézz utána, hogy alakul ki a ponthatár. Nem úgy van, hogy vki elfingja magát az oktatási minisztériumban, hogy legyen mondjuk 450 pont, és akkor annyi lesz.

Előre max a Jóisten tudja megmondani.

2012. febr. 21. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
arra lettem volna kiváncsi,hogy mivel 20 ponttal többet lehet szerezni,ezért automatikusan emelödik-e a ponthatár 20 ponttal. szerintem egyzserű kérdés, vélemyénekre voltam kiváncsi.
2012. febr. 21. 22:12
 3/5 anonim ***** válasza:
A pontokat a létszám határozza meg. A ponthatár annak az embernek a pontja lesz, aki éppen hogy becsusszant. Szóval nem fog automatikusan 20 ponttal megnövekedni, bár előfordulhat...
2012. febr. 23. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha majd nyilvánosságra kerül, hogy idén hány jelentkező van, akkor lehet majd többet mondani. Ha kb. annyi lesz mint tavaly, akkor szerintem olyan 435-440 körül lesz a ponthatár. Sokan vannak úgy, mint te, a két érettségi nehezebb feltétel, ezért én úgy gondolom, hogy az 500 ponthoz arányos 443 lenne (számold ki, egyenes arányosság, nem húsz pontos növekedés), szerintem ennyi nem lesz a nehezebb feltétel miatt. De biztos nem lesz 430 alatt.

Egyébként az előző években nem volt nagy változás, 424,425,426 volt mindig,mivel kb. ugyanannyi volt a jelentkező kivéve 2010-ben amikor is többen jelentkeztek, így a ponthatár is megugrott.

2012. febr. 27. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen a válaszokat,

hát ha ilyen 430-440 között lenne,ugy még jól is járnék,mert a többletpontjaim megvannak,igy egy kicsit rosszabbul sikerült érettségi is beleférhetne. adná az ég hogy felvegyenek , már most nagyon elvagyok keseredve.

2012. febr. 28. 09:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!