Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hány évesen/hanyadikosan...

Hány évesen/hanyadikosan érdemes elkezdeni külön matektanárhoz járni, ha emelt szintű érettségit akarok csinálni matekból?

Figyelt kérdés
13/l
2012. febr. 22. 16:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
szerintem már elsőben vagy másodikban is elkezdheted
2012. febr. 22. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
kb. 2-3 év múlva
2012. febr. 22. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Én érettségi előtti nyáron kezdtem el tanárhoz járni(szóval 3. után)heti másfél órára mentem és elég volt ennyi idő szóval így is lehet de ha anyagilag nektek nem megterhelő akkor jó ha minél hamarabb elkezded :)
2012. febr. 22. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Kószönöm a válaszokat :)
2012. febr. 22. 17:44
 5/12 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy milyen szinten állsz. Pl. ha a mindenkori matek órákon/dolgozatokon megy minden és ötös vagy akkor akár egy emeltre felkészítő könyv is elég lehet és érettségi előtti nyáron akár. Ha viszont gyengébb vagy akkor tanár és attól függ mikor, hogy mennyivel kéne magasabb szintre hozni magad.
2012. febr. 24. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Azért kicsit pontosítsunk! Ha a gimiben olyan osztályba fogsz járni, ahol tanultok felsőbb matematikát (szélső érték, derivál, integrál számítások, stb...), és megy is, akkor valóban nem kell nagy ügyet csinálni belőle. Viszont ha csak sima casual matekot tanultok, akkor akármilyen 5-ös lehetsz, olyan rottenbiller lesz, mint a szél. Ezek nélkül nincs emelt szint. Ez esetben viszont 3-ban el kell kezdened kőkeményen gyúrni a témára, ugyanis a véges matematikából áttérni a végtelenbe nagyon megterhelő, és nehézkes. Ha egyszer már ráérzel, utána már nem bonyolult, de ez néhány óra alatt nem fog menni. Ezért van, hogy közgázon az első év matek képzései rendszerint szórják a népet, mint a fene, mivel ezt 1 félév alatt, napi 1-2*1.5 órában képtelenség elsajátítani.
2012. febr. 25. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
8 osztályos gimibe járok, és csak 5-öseim vannak. De úgy állok így kiválóra, hogy semmit sem tanulok, házit is ritkán csinálok, és az órán is csak félig figyelek. Szóval érteni értem könnyen a matekot... Csak többet nem tudok nyújtani, mint amennyit a suliban tanulunk...
2012. febr. 25. 14:23
 8/12 anonim ***** válasza:
Ha az eszed meg van hozzá, az nagy előny. Ha nem változik az oktatás addig, akkor majd 3.-ban válaszd a matekot emelt tárgyadnak, mert ott tananyag, amiről beszéltem. Ha netán lenne matektagozatos osztály 9.-ben, nem volna baj, ha arra jelentkeznél, bár ha jól tudom, erről már le késtél. Mindegy, nem gond, a lényeg, hogy 11.-től járj matek emeltre. Ha akkor is menni fog, nem is kell külön matektanár. Reméljük jó matektanárt fogsz ki! Azon is sok múlik! Sok sikert! :)
2012. febr. 25. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

ma 14:23

Az itt írtak alapján. Jó esély van rá, hogy egyáltalán nem kell magántanárhoz menned. Egyébként meg akkor, amikor úgy érzed, nem tudod követni az anyagot, ami matekfakton van. Egy jó magántanár komoly segítség lehet, de nem biztos, hogy szükséged lesz rá.

Az emelt szintű érettségi csak a pontok miatt kell, vagy később is szeretnél matekot tanulni?

(Egy gyakorló magántanár)

2012. febr. 25. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
na ugyes vagy :) én is ilyen voltam anno :) és nem mentem matekosztályba én barom. .. -.-" de!! 3madikban elmentem emelt fakultációra. nagyon tetszett az anyag bár nem mindig értrettem meg elsőre hogy mi is akar lenni pl idén az integráláskor kb a felénél jöttem rá hoy jéé ez a deriválás fordítva és hogy csomo midenre jó. :D én idén emeltezem és mnagyon várom de félek is tőle a tavalyi nekem nem tűnt nehéznek az idei meg az lesz..... :/
2012. ápr. 18. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!