Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ti mit tennétek a helyemben?...

Ti mit tennétek a helyemben? Kétségbe vagyok esve, valaki adjon tanácsot!

Figyelt kérdés

22 éves vagyok. Eddig két nyelvszakra jártam az egyetemen, az egyiket fél év, a másikat most, másfél év után fogom otthagyni.

Az a baj, hogy ugye állítólag mindenképpen kellene diplomát szerezni; viszont a jelentkezési határidő ma van, és én még mindig nem döntöttem el, mire lenne érdemes jelentkeznem. Hónapok óta vívódom rajta, és nem jutok eredményre.


Második szakváltásom lévén ezt most tényleg nem baltázhatom el, most már muszáj jól dönteni. De sajnos nem vagyok elég biztos magamban és abban, hogy jó döntést hozok-e.


Mi lenne a legjobb megoldás szerintetek? Adjam be a jelentkezésemet valahová, vagy érdemes lenne várnom egy évet, hogy valóban rájöjjek, mit szeretnék csinálni?


Gondoltam rá, hogy nem jelentkezem semmire, és ebben az egy évben megpróbálok kimenni külföldre, pl. au-pairnek, hogy ne felejtsem el a nyelvet; ha nem jön össze, van munkám, szóval nem csak lébecolnék itthon sem.


Viszont nem lenne túl késő annyi idősen egyetemre menni? Ha jól számolom, 24 éves lennék, mikor elkezdeném az első félévemet.

Attól tartok, ha ezen a nyelvszakon maradok, annak semmi értelme sincsen. Jobban járok ha szimplán megtanulom a nyelvet és leteszem a nyelvvizsgát.


Mit tanácsoltok, mitévő legyek? Ti mit tennétek a helyemben? Borzasztóan érzem magam már emiatt az egész tanulás-dolog miatt. :(


Előre is köszönöm a segítségeteket!


2012. febr. 24. 09:46
 1/8 anonim ***** válasza:
Én a helyedben, ha nem lennék biztos benne biztos halasztanék 1 évet. Anyagi okokból is, másrészt lehet, hogy a nagy kapkodásban felvesznek valahová, ami nem megfelelő neked és ott hagyod. annak nincs értelme. Dehogy késő 24 évesen egyetemre járni, nálunk még anno 30 év felettiek, sőt 40esek is jártak :)
2012. febr. 24. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem beszélve, hogy a mai diploma itthon nem sokat ér, elhelyezkedni vele nem nagyon lehet (Persze választott szaktól függ)


Ha több nyelvet beszélsz, vagy tanulsz, menj el tolmácsképzőbe, fordítószakra ilyenek.

2012. febr. 24. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszodat! :)

Most passzív félévben vagyok már - nem szerettem volna több támogatott félévemet elhasználni egy nem biztos szakra.

Egyébként igazad lehet, talán tényleg érdemesebb kihagynom egy évet. Én is attól tartok, hogy megint otthagynám a szakot, ha mégsem az az igazi. Nem a kitartás hiánya miatt, inkább azért, mert nem szeretek olyasmit csinálni aminek nem látom értelmét.

Csak szegény családom tudja megemészteni a dolgot. :S Bár nem az ő életük, nekem mégis sokat számít a véleményük.

2012. febr. 24. 11:05
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem kell aggódni szerintem megértik majd. Én is 2-szer halasztottam, mire elvégeztem. "Kinőni" meg nem fogsz belőle az tuti :) Nyilván jobb fiatalon iskolába járni mert a későbbiekben már lesz elég sok gond amit meg kell oldani. De ez miatt nem kell aggódni.
2012. febr. 24. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A helyedben azt tanulnám,ami tényleg érdekel.

Elsőre én is olyat tanultam,ami nem igazán érdekelt,de ma már olyat tanulok,amire egész életemben vágytam,szívvel-lélekkel csinálom és hihetetlenül boldoggá tesz!:)


Javaslom,hogy te is találd meg ezt a hivatást!:)

2012. febr. 24. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
utolsó megkérdezhetem hogy végül mi lett a te álomfoglalkozásod?:)
2012. febr. 24. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Sportedző :)
2012. febr. 24. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a válaszát! :)

Hát, egyelőre úgy áll a dolog, hogy inkább kihagyok egy évet, minthogy harmadszorra is mellé fogjak. :) Talán azalatt benő a fejem lágya.

2012. febr. 24. 19:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!