Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi szükséges ahhoz hogy...

Mi szükséges ahhoz hogy Nemzetközi kamionos lehessek?

Figyelt kérdés

Most géplakatos szakmát tanulok, mint végzős már. Jövőre szeretnék egy 3 éves iskolát (Rendvédelmi) elvégezni. Ez utóbbi megadja a biztonsági őr és fegyver tartási engedélyt és az érettségit, de nem is ez a lényeg. Ha ezek az iskolák meg vannak szeretnék kamionos lenni. Mielőtt a kérdésbe belefognék, ezt a dolgot nagyon komolyan gondolom. Semmi család se semmi kötöttség, ezek nélkül szeretném a dolgot. Így az lenne a kérdésem hogy ezeken az iskolákon kívül még mi szükséges ahhoz hogy minél nagyobb valószínűséggel Nemzetközi kamionos legyek. Erre a kérdésre a legbővebben szeretnék választ kapni.

Mi kell hozzá hány éves kortól, jogsi, orvosi, baj ha nem tudok annyira idegen nyelvet, stb. stb. nagyon eltökélt vagyok,és az a helyzet hogy 17 éves, nagyon fontos lenne, ez a legfőbb célom.?


2012. márc. 19. 16:29
1 2
 1/14 anonim válasza:
Nyelvtudás, útlevél és C, vagy C+E jogosítvány. Ezek megszerzéséhez be kell töltened a 17,5 életévedet, és egy B kategóriás jogsit. Útlevelet könnyen szerzel, nyelvet tanulni sem nagy kunszt.
2012. márc. 28. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
17,5 ? És mennyibe kerülne ez nekem úgy hogy B-s jogsim sincs?
2012. márc. 30. 21:05
 3/14 anonim válasza:
Kb 700Ezer
2012. okt. 3. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
lóf@t! 450 ezerből minden kijön. Azóta van jogsid?
2014. máj. 18. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Még most járok forgalmira B-re, jövőre pedig még nem tudom, azóta változtak a dolgok...
2014. máj. 21. 17:02
 6/14 anonim válasza:

Mi változott? Letettél róla, hogy kamionos legyél? Inkább beállsz géplakatosnak, rabszolgának egy gyárba havi 130 ezerért?

Kamionosként kaphatnál havi nettó 430-at is.


Ha meg még középszinten beszélsz angolul vagy németül, akkor kinti cégnél még 2 ezer Eurót is kamionosként.

2014. máj. 21. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:

"akkor kinti cégnél még 2 ezer Eurót is kamionosként."

Igen, de az nem tiszta pénz mert abból - kb. havi 700 eur egy bejelentett lakásért.:P

2014. nov. 27. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 lcps válasza:

A kamionos elet nem konnyu penzkereset.

A jogositvany megszerzesevel meg nem vagy kamionos egyeb engedelyek szuksegesek hozza, ez miatt kozel all a 700 000Ft kiadashoz.

Ezt kovetoen kell keresned egy megbizhato ceget ahol kezdokent alkalmaznak, vagy egy rutinos sofor mellettgyakorlatot szerzel.

Ket eves gyakorlat utan van lehetosegedkulfoldon munkat vallalni de az sem konnyu, nem csak az ottani lakas, hanem az utikoltseg is a te kiadasod lesz. Vagyis az emlitett 2000 Euros fizetes jo esetben is csak 1400-1500 Jobb magyar cegeknel is megkeresheto! Sajnos egyre kevesebb a fizetokepes jo ceg.

Javaslat: Forgozsamolyos szerelvenyen szerezz gyakorlatot es biztos talalsz jo munkahelyet.

2015. jan. 16. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Eltelt 6 év a kérdés óta, lassan már tényleg kamionos leszek, de még előtte a D kategóriát csinálom, mint ,,ugródeszka,, A C-t és a PÁV2-t határozatlanra megvan, már targoncás papírok is és némi pici tapasztalat az életből, bár az érettségit nem kezdtem el... inkább dolgozni mentem amit egyáltalán nem bánok. Legközelebb 2019.márciusában jelentkezek :) akkor már meg lesz az E is,persze ha megélem.
2017. dec. 13. 22:21
 10/14 anonim válasza:
Sok sikert. :) (Első hozzászólásom itt.) Majd meséld el kérlek,hogy mik történtek veled. Nagyon szeretem,mikor interneten az évek alatt tett bejegyzéseivel végig lehet követni egy ember útjat,hogy mi lett vele. Rád is írok,hogy meglegyen a nevem. :)
2018. febr. 27. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!