Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szakdolgozattal kapcsolatban:...

Szakdolgozattal kapcsolatban: egyes embereknek nem kell semmiféle hivatkozás, másoknak pedig kötelező ez mégis hogyan lehet?

Figyelt kérdés
Például rengeteg FSZ szak van, ahol lesz_rják a hivatkozást úgy írják, mint egy meséskönyvet vagy mint egy regényt, se bizonyítás, se semmi. Mástól meg elvárják, hogy minden apró részletre kitérjen és hivatkozza le. Mégis hogy van ez? Kinek kell ilyenkor szólni? A dékánnak? A rektornak? Mert a témavezető tanárt nem érdekli. Nem értem hogyan adhatnak valakinek úgy kezébe bizonyítványt, hogy egy darab hivatkozása sincs, csak legjobb esetben mint általános iskolában a végén odabiggyesztve, hogy miből olvastam. Ez úgy gondolom eléggé dedós szint, nem méltó a felsőoktatáshoz! És ez nem mostani jelenség visszamenőleg van ilyen ezer+1
2012. márc. 23. 01:47
 1/5 anonim ***** válasza:

Az FSZ képzések eleve komolytalanok, nem is adnak diplomát, akkor meg miért kellene olyan komolyan venni a szakdolgozatot? Nyugaton van olyan ország, ahol a bachelor képzésben sem kell szakdolgozatot írni.


A dedós szint pedig az, hogy te másokkal foglalkozol.

2012. márc. 23. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Azért kell komolyan venni mert ez az előírás, és ez nem másik ország, itt ez a szabály
2012. márc. 23. 10:13
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem csak FSZ-en megy így, én BA-n írok most szakdogát és átlapoztam egy rakás régebbit az enyémhez hasonló témában. Mondanom se kell, nem találtam egy használhatót se, pedig volt közte főiskolain kívül akkori egyetemi szintű is, ráadásul nem a 90-es évek elejéről hanem 2002 és 2007 között. 1-2 hivatkozás volt max, az is elavult szakirodalom ami már nem aktuális, nem is használta föl igazán csak odatette, a többi meg ctrl+c ctrl+v az adott szervezet honlapjáról.

Mondjuk ha sokat szarozok a neten az enyém is ilyen lesz :)

2012. ápr. 11. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Vicces! Na de kinek kell szólni, hogy vizsgálják felül? Elég érdekesek akkor ezek a szakdoga írások xD
2012. ápr. 11. 16:09
 5/5 anonim ***** válasza:

Egy-egy egyetem egész rendszerén ezek átmentek valamikor (talán most is, 2009 utánit nem olvastam), senkinek se állna érdekében borítani a bilit. Se annak aki annak idején elbírálta és elégségesnek találta - ezután érdemi munkát kéne követelnie a szakdolgozóitól, és ehhez a sajátját is hozzátenni, egy opponensnek pedig rendesen elolvasni és a saját szakdolgozóitól is követelni. Se annak aki esetleg diákként ezt észrevételezné - a sok szutyokhoz képest könnyebb érdemi munkát produkálni, ha meg az nem jönne össze, még mindig meg lehet a kegyelem kettes-hármas-akárhányas a kontrolcézett dolgozatra, ahogy a régieknek is.

Egyébként szerintem Magyarországon ezt nem veszik annyira komolyan, legalábbis nagyon szaktól, egyetemtől függő lehet, én itt vidéki nagyvárosban akármilyen karról beszélek emberekkel, ugyanezt mondják. Ami valahol érthető, meg előnyös is de óriási képmutatás övezi. Ha pl. egy 10-15 oldalas írást követelnének meg diplomamunka címén, amiben idézel 1-2 szerzőtől és bedobsz pár egyéni gondolatot, sokkal közelebb járnának a valósághoz.

2012. ápr. 13. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!