Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy van a póttétel húzás...

Hogy van a póttétel húzás irodalom és történelem érettségin? Mennyi minusz pontot jelent?

Figyelt kérdés
Előre is köszönöm a válaszokat!
2009. jún. 15. 13:51
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha póttételt húzol az azt jelenti, hogy a kettesért küzdesz. Ha tökéletesen elmondod akkor esetleg hármas, de nálunk ha tudták is csak kettest kaptak.
2009. jún. 15. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De most pontok vannak. Régen tudom, hogy így ment. De nekem például annyi pontom van irodalomból, hogyha nem szóbeliznék, akkor is meglenne a négyesem, csak ugye, ha valaki 10%-ot nem ér el szóbelin, akkor megbukik. És ezért kérdezem, hogy most a pontokkal hogyan variálják ezt meg.
2009. jún. 15. 14:11
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

ha póttételt húzol akkor a maximális pontszámod az eredeti pontszámnak az 50%-a lehet..

tehát megfeleződik ilyenkor a szóbelin elérhető pontok száma..

2009. jún. 15. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Úgy van ahogy az előttem levő írta, feleződik.

Én már túl vagyok rajta :P

2009. jún. 15. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Jaj de jó neked kedves utolsó válaszoló! Remélem jól sikerült! Bárcsak én is túl lennék már ezen az egészen!

2009. jún. 15. 16:21
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nyelvtannal jól beszoptam, az a kevés amit mondtam is rossz volt. De átengedett az a lényeg :D

Ne parázz, ott a szöveggyűjtemény, abból mindent ki lehet lesni szinte. Egyedül akkor van gond, ha regény a tétel. Azt meg kell tanulni. Én Kölcseyt, olyan versét is elemeztem, amit nem is tanultam előzőleg, de bent volt a szöveggyűjteményben, gondoltam beszélek róla :)

2009. jún. 15. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
47%

Nincs olyan, hogy irodalom érettségi-


Csak "magyar" érettségi van (ami áll nyelvtanból

meg irodalomból)

2013. febr. 1. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Legalábbis a szóbelin
2013. febr. 1. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!