Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Októberi érettségi tényleg...

Októberi érettségi tényleg nehezebb, mint a májusi?

Figyelt kérdés

11.-ikes vagyok, németből szeretnék októberben érettségizni, nem akarom májusra hagyni az emelt szintűm mellé, mert sok lenne.

Szóval, két kérdésem lenne.

1.Tényleg nagyobb hátrány októberben érettségizni, mint májusban?? (Személyes tapasztalatok)

2.Szóbeli megadják az érettségi tételcímeket? Mert az én tanárom megadná, ha nála érettségiznék, de az az idegen tanár, akinél fogok, honnan tudjam, hogy milyen érettségi tételcímei vannak?


2012. ápr. 6. 10:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Szerintem nem nehezebb. Én újból érettségiztem tavaly egy tárgyból, és semmivel sem volt nehezebb, mint a májusi
2012. ápr. 6. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Az októberi könnyebb... Pont azért, mert akik májusban megbuktak, azok mind októberben mennek:)

Középszinten pedig kötelező a tanárnak megadnia a szóbeli tételeket. De mivel októberben mész, akkor több iskola van összevonva. Tehát valószínűleg nem a saját sulidban fogsz érettségizni.

2012. ápr. 6. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
egyáltalán nem kötelező megadni a tételeket, sőt, nem is szabadna, csak témaköröket megadni.
2012. ápr. 6. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Épp ez az, hogy idegen suliban kell szóbeliznem.:( Így honnan tudjam, hogy mely tételekből készüljek??? Ez keserít el.:/
2012. ápr. 6. 12:38
 5/13 anonim ***** válasza:

szerintem semmi hátrányod nem lehet abból, ha nyelvből idegen helyen érettségizel. nyelvvizsgázni sem a saját tanárodnál szoktál, hanem idegennél, kábé ugyanolyan.


hogy mik a tételek? Familie, Wohnen, Umwelt stb. nehogy már gondot okozzon, hogy mik fordulhatnak elő egy német szóbelin. jóval egyszerűbb eset, mintha nem tudnád, hogy a rákosi vagy a kádár korszakot kell megtanulnod...


ja és tapasztalatból mondom, őszi angol érettségit tettem maxpontos szóbelivel.

2012. ápr. 6. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Uhh, gratulákok, de jó neked.:)

Végülis igazad van, annyira nem bonyolult a dolog. És a szituéciónál is az általános dolgok fordulnak elő?

2012. ápr. 6. 19:19
 7/13 anonim ***** válasza:
már nem emlékszem, hogy pontosan mi volt, de nem volt túl bonyolult. talán egy szobafoglalást kellett eljátszani vagy valami hasonló...
2012. ápr. 7. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
79%
Nekem az összes tanárom azt mondta, hogy az októberi nehezebb.
2012. ápr. 7. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
:=(( Neemtudom mit csinááljak.
2012. ápr. 8. 13:35
 10/13 anonim ***** válasza:

csináld meg az előző évek feladatlapjait anélkül, hogy megnéznéd a dátumot. és utána döntsd el, melyik volt nehéz, melyik könnyű. ha nem érzed, h az októberi nehezebb lett volna, akkor jelentkezz rá.


amúgy megadják a tételcímet is, csak nem lehet annyira csalni, mint a rendes sulidban, hogy kiszedd a teljes tételt a tanárodból (amúgy sem mindegyik hajlandó rá...)

2012. ápr. 8. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!