Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hétfőn vizsgázom (nem érettség...

Hétfőn vizsgázom (nem érettségi). Ha vasárnap még tanulok, akkor azzal többet ártok mint használok?

Figyelt kérdés
Nem akkor akarnám megtanulni az egészet csak átolvasgatni meg egy két tételt még tanulgatni. De hallottam már hogy az nem túl szerencsés ha vizsga előtti napon tanulunk. Akkor inkább hagyjam nem 100% az egészet?

2012. máj. 5. 19:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez hülyeség. Tanulj nyugodtan, ahogy szoktál, csak közvetlen a vizsga előtt már ne nagyon vidd túlzásba, mert csak akkor kavar össze.
2012. máj. 5. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ezt nem tudom, ki találta ki, szerintem csak a diákokat hülyítik vele. Ha 30 tételből 28-at tanultál meg szombatig, akkor nyilvánvalóan okosabb a fennmaradó két tételt megtanulni vasárnap.
2012. máj. 5. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Rengeteg helyen írják hogy nem szabad tanulni vizsga előtt napon:(
2012. máj. 5. 19:33
 4/12 anonim ***** válasza:
Vizsga előtti napon én már csak ismételtem, az újat nem fogta a fejem - épp ezért úgy osztottam be, hogy utolsó napra ne jusson új tétel.De ha van még olyan dolog, amit nem néztél át, akkor nyugodtan fusd át azt is. Sok szerencsét!
2012. máj. 5. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Azt azért írják, mert az az ideális, ha vizsga előtt két nappal már mindent tutira tudsz, és egy napot csak pihensz. Magyarán állj neki olyan hamar, hogy előbb végezz.

De ha nem tudod még az anyagot, akkor naná, hogy tanulj!

2012. máj. 5. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor még tanulgatok. Igazából még két tételem van plusz kisebb tanulnivalók..:(
2012. máj. 5. 19:45
 7/12 anonim ***** válasza:

Ez egy idióta babona. Ez kb. arra jó, hogy lekorlátozd magad, majd rájössz, hogy te és a világ úgy működik, ahogyan gondolkodsz.


Egyetemen még a vizsga előtti éjszaka, vagy közvetlenül a vizsga előtt is tanulunk...


Nem tudok olyan tudományos tanulmányról, ami bizonyított, hogy ártalmas lenne vizsga előtti napon tanulni.

2012. máj. 5. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ez abszolút egyénfüggő, mindenkinek ki kell tapasztalnia, hogy hogyan fog jobban az agya.

Nekem pl úgy megy jól, ha igenis tanulok vizsga előtti éjszaka is. Befejezem úgy éjfél körül, lefekszek, reggel pedig korábban kelek és átolvasom még egyszer-kétszer az anyagot, de többször nem. Ezután abszolút magabiztos tudással tudok elmenni vizsgázni többnyire és jól is megy az egyetem! Volt olyan, hogy hajnali 2-ig tanultam és 5-kor már keltem ismételni. Én kitapasztaltam, hogy ha ráalszok pár órát, akkor ülepedig, elraktározódik az anyag valahol mélyen és másnap sokkal jobban megy! :)

2012. máj. 5. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Én utálom, ha ezt mondják nekem. Nem tudom miért, de mindenhol csak azt hallani, hogy pihenjünk, pihenjünk, pihenjünk. Közben az igazán nagyon őrült sok munkával értek el eredményt, és nem rokkantak bele. Ha mégis, akkor eredendően depressziósabb típusok voltak.


Jövőre egyetemen mi lesz? Ott a zömét előző nap fogjuk megtanulni!


Na, megyek, és megpróbálom kinyitni azt az irodalomkönyvet, mert egyelőre zárva fekszik előttem... :D

2012. máj. 6. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Most látom, hogy nem érettségi. Mindegy, nekem az, azért az irodalmat nyitom ki.


Tavaly szóbeli előtti napon is átnéztem még sok tételt, köztük amelyiket kihúztam.

Nyelvvizsga előtt is gyakorolgattam tanárral a szóbelire.


Szóval...

2012. máj. 6. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!