Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » BGF-esek! Ha a BGF-en szeretné...

BGF-esek! Ha a BGF-en szeretnék tovább tanulni, a PSZF-en kötelező angolt tanulnom? Vagy az is jó, ha németet tanulok?

Figyelt kérdés

10 éve tanulok németül, én úgy érzem, hogy jól megy. A tanárom szerint is, és a jegyeim is ezt mutatják. Őszre tervezem a német középfokú, C típusú nyelvvizsgát.


Közgén vagyok a középsuliba és nagyon szeretem, érdekel. A pénzügy-számvitel érdekel, és ez a vágyam régóta! A BGF-en szeretnék majd tanulni.

Ma beszélgettem egy ismerősömmel és azt mondta, hogy oda kell angol nyelvtudás, és ott üzleti angol is van.

Mivel nem tanulok angolt és erre a sulimban nincs lehetőségem (nem fér bele az óraszámomba), ezért elég rossz hír ez.


Most nézem a BGF honlapját, a követelménynél ezt írják:

"Az alapfokozat megszerzéséhez legalább egy idegen nyelvből államilag elismert középfokú (B2) komplex típusú, a képzési területnek megfelelő szaknyelvi vagy államilag elismert felsőfokú (C1) komplex típusú általános nyelvvizsga vagy ezekkel egyenértékű érettségi bizonyítvány vagy oklevél szükséges."


Ezek szerint az is jó, ha németet tanulok és abból lesz pl. felsőfokú nyelvvizsgám, vagy szaknyelvi.


Mégis bizonytalan vagyok. :(


BGF-esek, segítsetek, hogy van ez?

17/L



2012. máj. 6. 17:28
 1/2 anonim ***** válasza:
BGF-es vagyok pénzügy-számvitel karon és meg tudom erősíteni, hogy a német is ok, nem muszáj angolt tanulni. Németből is van üzleti német az iskolában.
2012. máj. 6. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Most megnyugodtam! :)

Egész nap ezen agyaltam! Ugyanis, ha csak az angol lenne jó, akkor - mivel a középsulimba nem tudok angolt tanulni - nyelviskolába kellene mennem, ami azt gondolom elég drága. :S

2012. máj. 6. 17:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!