Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit tegyek ha sehová sem...

Mit tegyek ha sehová sem vesznek fel?

Figyelt kérdés
Három sulit jelöltem be, minimálisan a tavalyi ponthatár alatt vagyok minenhol(1-4 ponttal kevesebb). Ha nem vesznek fel mit csináljak? Hogyan tudnék dolgozni egy teljes évig ha semmilyen végzettségem sincs?
2009. jún. 25. 19:21
 1/9 anonim ***** válasza:
88%
Én akkor kimennék külföldre... vagy szereznék nyelvvizsgát, emelt szintű érettségit, hogy több pontom legyen, és jövőre bekerüljek.
2009. jún. 25. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
esetleg OKJ-s képzésre is elmehetsz, én is azt tettem. :-)
2009. jún. 25. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

elsőnek: van nyelvvizsgám és emelt szintű érettségim:-)

másodiknak: 1 év alatt milyen szakot lehet elvégezni?

2009. jún. 25. 19:36
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem pót felvételizz valahova,de semmiképp se csak otthon ülj. Vagy OKJ
2009. jún. 25. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha szakközépbe jársz, akkor maradj ott ötöd éven, és lesz legalább szakmád. Ha gimiben tanultál, akkor is rengeteg lehetőséged van. Kimehetsz külföldre (nyelvet tanulhatsz, rengeteg tapasztalatot szerezhetsz, és kapcsolatokat építhetsz), megszerezhetsz egy OKJ-s képzést, tanulhatsz más idegen nyelvet, szerezhetsz jogsit, vagy vállalhatsz olyan munkát, ahova elég a nyolc általános, és akkor mondjuk te keresed meg a pénzt a jogosítványra. A lényeg szerintem, hogy valami hasznossal töltsd az időd, és ne az legyen, hogy egy éved elment a semmire.
2009. jún. 25. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok. De attól még szerezhetsz többet :) Én úgy értettem, hogy arra törekednék, hogy jövőre több pontom legyen, függetlenül attól, hogy mennyi volt. Biztos fel lehet még tornázni pár ponttal.
2009. jún. 25. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat:-)

ez a jogsis dolog jó ötlet, úgyis akartam, csak a nyaraim nem erre mentek el:)

amúgy nem hiszem, hogy több pontot ki tudnék préselni magamból.

2009. jún. 25. 20:21
 8/9 anonim ***** válasza:

A szakközepet hagyd a francba, nem kell a szakma mert sehol sem veszed hasznát!

Manapság sehol sincs szakmunkás, csak segédmunkás, betanított munkás, meg mérnök vagy diplomás!

Ahol szakmunkásokat alkalmaznak ott is csak annyit fizetnek nekik mint egy betanított vagy segédmunkásnak, semmi többet!

Ha megvan az érettségid Tanulj nyelvet legalább kettöt és nyelvvizsgázz!!

Aztán próbáld meg újra a felvételit próbálj meg vmi oylanra jelentkezni ahová felvesznek, mindegy mi az csak bejuss a felsöoktatásba, aztán majd csinálsz külonbozeti vizsgákat és átjelentkezel arra amire szeretnél!!!



Vagy ha ez nem megy akkor el tudsz helyezkedni 2 nyelvvizsgával és egy érettségivel bármiyen középszeru állásba ha jó dumás vagy!!

Ha ez sikerült akkor gyöjtsd össze azt a 160 ezer ft ot egy félévre vagy vedd fel a diákhitelt és fizess be esti Egyetemre!!

2009. jún. 28. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

1 év alatt milyen szakot lehet elvégezni?



Fegyveres vagyonőr... 3 hónap OKJ.

2009. jún. 28. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!