Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek miylen esszék...

Szerintetek miylen esszék várhatók emelt bioszra?

Figyelt kérdés
nagyon félek,ezen múlik a jövőm. És még mindig nem sikerült mindent átismételnem, valaki adna egy kis biztatást még plusszba?? :)

2012. máj. 13. 17:21
 1/8 anonim ***** válasza:

Bármilyen. Az egyik biztos növénytan/ökológia lesz, a másik meg tuti, hogy embertan.

Azokat a dolgokat nézd át, amiről úgy gondolod, hogy lehetne róla esszét írni, de nem vagy benne biztos, hogy meg tudnád oldani.


Amúgy meg nem múlik rajta a jövőd. Akármennyiszer újra lehet érettségizni, szóval felesleges úgy felfogni, hogy ezen múlik az egész életed.

2012. máj. 13. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

hát pedig bizony nekem az életem múlik rajta. orvosira készülök és nemhiszem hoyg jövőre újrapróbálkoznék,mivel akkor még nehezebb lesz a bejutás.Szóval igazából nem is az életem,hanem az álmaim múlnak ezen.És igy bizony az életem is :(

egyébként azok a témák,amik eddig voltak már esszében,azok előjöhetnek?? pl.ha volt már régebben a kiválasztás akkor az előjöhet újra esszében??

2012. máj. 13. 17:46
 3/8 anonim ***** válasza:

Persze, volt már példa ismétlődésre. De azért ált. nem teljesen ugyanaz, csak hasonló.

De a régi érettségik fent vannak neten, meg tudod nézni, hogy ismétlődnek-e.


Amúgy ha annyira ez lenne az álmod, akkor egy kudarc után nem adnád fel. Nem egy olyan évfolyamtársam van, aki másodszorra, vagy épp harmadszorra került csak be. Én is simán újrapróbáltam volna még egyszer, ha nem jött volna össze. Orvosihoz azért nagy elszántság kell. Meg miért lenne nehezebb jövőre a bejutás? Honnan veszed ezt?

2012. máj. 13. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
jövőre nemcsak egy ,hanem két emeltszintű érettségi kell. És akkor nemcsak a biológiát kellene megismételnem hanem a kémiát is, és nemhiszem hoyg kémiából sikerülne emeltszinten 98% mint most közepen :S szóval ezért is gondolom azt ,hogy jövöre lehetetlen lenne bejutnom. Amugy meg ha orvosira nem vesznek fel ,akkor máshova fognak,mert mást is beirtam :( de még azon reménykedem hogy gyógyszerészetiről áttudok majd jelentkezni félévkor.
2012. máj. 13. 18:11
 5/8 anonim ***** válasza:

Tudtommal nem tudsz. Maximum fogorvosiról. De persze utána kell kérdezni.

Viszont akkor is butaságnak tartom amit mondasz. Jövőre két emelt kell. És? Egy éved lenne rá felkészülni. Ha meg egy emeltre nem tudsz felkészülni, mégis hogy a francba bírnád az orvosit?

Az első éves kémia anyag az emelt szint kibővítve. És mellette ott van még x másik tárgy.


Még mindig úgy gondolom, ha ez lenne az álmod, akkor nem kifogásokat keresnél, hogy miért nem tudnád megcsinálni, hanem megcsinálnád.

2012. máj. 13. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
természetes, hogy izgulsz. Mivel 98% lett a kémiád, nem féltelek. Ha jól számolom, duplázással is elég egy 70-80% bőven. Tegyük hozzá, hogy a szóbelivel együtt. Tehát ha 60%-ra írod ezt, akkor is 73% lenne maxos szóbelivel: ha 90 pluszpontod van az úgy 440 pont ami laza bejutás. De 60%ot az átlagos diákok írnak, nem olyanok akik 98%ot csinálnak kémián. Sztem nem kell félni, nem fog fájni
2012. máj. 14. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
ajj de nagyon félek :S még ma az egész idegrendszert át kell vennem,mert az ismétlésből még az kimaradt és ajj az nagyon húzós .....
2012. máj. 14. 10:35
 8/8 anonim ***** válasza:

nekem ma át kellett venni: hormonrendszer, szaporodás, érzékszervek, idegrendszer, evolúció, ökológia, genetika.

szóval JAJJJJ IDEGRENDSZER DE HOSSZÚ, sztem ne siránkozz

2012. máj. 14. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!