Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nyíregyházán (vagy környékén)...

Nyíregyházán (vagy környékén) nyári diákmunka 14 éveseknek?

Figyelt kérdés
Hiába keresgéltem az interneten, nem találtam Nyíregyházán olyan hirdetést, ami 14 éveseknek szólna... mindenütt feltétel volt a 16. életév betöltése. Viszont most szükségem lenne a pénzre, mert a szüleim már nem tudnak több munkát elvállalni. Esetleg valaki nem tudna segíteni a kérdésben? Bármilyen munkát elvállalnék (a szórólapozástól kezdve a bébiszitterkedésig)egy kis fizetésért cserébe. Ha bárki tud ilyen munkáról, vagy ő maga adna nekem ilyen lehetőséget, az kérem írjon minél hamarabb. A válaszokat és a segítséget előre is köszönöm!:)

2012. máj. 26. 20:09
 1/10 anonim ***** válasza:
62%

Nem akarlak elkeseríteni(de elfoglak) de 14 évesen nem dolgozhatsz legálisan.

Szórólapozásnál főleg nem,mert ott bármikor,bárki ellenőrizhet,és a céget is megbüntetnék ha kiderülne 14 évest alkalmaztak.A babysitterkedést meg jobb ha elfelejted.Senki nem fog egy gyerek mellé gyereket alkalmazni.

Ha kis zsebpénzre vágysz,akkor a rokonaid,szomszédaid,és a szülők barátainál érdeklődj.Kert takarítás,vagy bevásárlás vagy kutyasétáltatás.Talán akad aki adna pár száz forintot mert elviszed a kutyát sétálni.

2012. máj. 26. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
92%
én úgy tudom h 14 évesen lehet már dolgozni, de szülői beleegyezés kell. ennek ellenére a munkaadók inkább a 16 éven felülieket "keresik"
2012. máj. 26. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
62%

ma 20:38


Rosszul tudod, ugyanis 15 éves kortól lehet csak szülői beleegyezés kell. 16 éves kortól nem kell beleegyezés.

2012. máj. 26. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
15%

20:43


bocsfőnök:SDA._DSSSSAS.:SSSAAS._sSSSS::S

2012. máj. 26. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm az eddigi válaszokat:) Az is eszembe jutott, hogy időseknek felolvasnék vagy segítenék a bevásárlásban, stb. Ilyen után hogyan lehetne érdeklődnöm?
2012. máj. 26. 20:54
 6/10 anonim ***** válasza:
89%

Úgy,hogy elmész az idősekhez,és becsöngesz,bekopogsz, majd elmondod,hogy munkát keresel.Szívesen elmész vásárolni,szívesen olvasol nekik hangosan,vagy szívesen segítesz a ház körül némi zsebpénz fejében.


De ne remélj sokat,mert az időseknek vagy van unoka aki segít vagy eléggé bizalmatlanok,és alapból elzavarnak.


Miért nem kérdezed meg a szomszédokat akiket ismersz és ők is ismernek téged? Vagy miért nem kéred meg a szüleidet,hogy szóljanak az érdekedben pár barátjuknak,kollégájuknak??

2012. máj. 26. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Egyelőre csak a lehetőségekre vagyok kíváncsi, hogy aztán minden alternatívát fontolóra vehessek. Ez teljesen jogos, majd próbálkozom az idős szomszédoknál illetve beszélek a szüleimmel a dologgal kapcsolatban. Köszönöm:) Ha esetleg még van valamilyen ötlet, akkor szívesen fogadom őket:)
2012. máj. 26. 21:04
 8/10 anonim ***** válasza:
55%

Ha lány vagy,akkor esetleg...

(nem intim,vagy ilyesmi...)

2012. máj. 26. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Valóban csak barátoknál, rokonoknál besegítős dologra számíthatsz, de én erre sem látok sok esélyt. Az imserőseim nagyrésze úgy él, hogy pontosan ki kell számolniuk, mikor, mire mennyit költhetnek. Egy ilyen keretbe sajnos nem fér bele, hogy egy gyereknek fizessen azért, mert leviszi a kutyát sétáltatni, vagy bevásárol.


Viszont legálisan nem vállalhatsz munkát, majd csak 16 éves kortól.

2012. máj. 27. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Igen, lány vagyok.

Köszönöm a válaszokat és a segítséget:)

2012. máj. 27. 20:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!