Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az egyetemen (mérnöki szak) a...

Az egyetemen (mérnöki szak) a vizsgák egyesével olyan nehezek (vagy nehezebbek) mint egy emelt szintű érettségi?

Figyelt kérdés

Bioszból kb. 1200 oldalt kell tudni szóról-szóra ha azt szeretném,hogy a szóbeli sikerüljön,matek emelt szóbelije az még nem is nehéz,de ez szerintem brutális(úgy,hogy 2 hét alatt tanulod meg).

Ilyen nehézségűek kb. az egyetemi vizsgák is?


2012. jún. 4. 14:05
 1/4 anonim ***** válasza:
Esküszöm, visszasírom az érettségit!!! Bárcsak olyan nehézségű lenne!
2012. jún. 4. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mikor kell bioszból szóról-szóra tudni 1200 oldal anyagot? Ne viccelj már. Az egész biosz anyag nincs több maximum 400 oldalnál, de az sem A/4-es méret:DDDD

(És igen, érettségiztem emelt szinten bioszból).

2012. jún. 4. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Hát én nem tudom, de nekem eddig minden vizsgám sikerült(elsőéves vagyok). Hozzátenném, hogy nem gebedtem bele a tanulásba, nem is hajtottam az ösztöndíjra, mégis kaptam(igaz a legkevesebbet, 9000 ft-ot, de egyáltalán nem számítottam rá). Szóval szerintem az első év még annyira nem gáz. Felsőbb évesektől hallottam már egyet s mást.
2012. jún. 4. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Egyetemtől és szaktól is függ, én azt tudom mondani, hogy emelt érettségikre mondjuk 2-2 napot szántam tárgyanként, vizsgákra inkább 4-5, ami kell egy jó jegyhez, de van hogy a ketteshez se elég kevesebb.


Ja és a mérnöki szakokban pont az a nehéz, hogy nem fél év buli és egy hónap vizsgaidőszak, a tárgyak 3/4-énél beleszámít a jegybe az évközi munkád. Ha nem dolgozol folyamatosan, el se jutsz a vizsgákig, vagy ha igen, esélyed sincs megtanulni az anyagot egy hét alatt.

2012. jún. 6. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!