Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Orvosnak készülök! Tanácsok?

Orvosnak készülök! Tanácsok?

Figyelt kérdés
Gimis lány vagyok, még van egy évem, orvosnak készülök. Pár gondolatot várok tőletek, jó tanácsot az elkövetkezendő évekre:)
2009. júl. 1. 23:48
 1/6 anonim ***** válasza:
92%
Tanulj, tanulj, tanulj!:D Ennél bölcsebbet nem tudok:D
2009. júl. 2. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem nem éri meg a befektetett munka az utána várható fizetést. A 6 év után még 3 év szakképzés van, és egyes helyeken fizetni kell a helyekért, nehéz rezidens pozíciót kapni stb. szóval 10 év mire tényleg doki leszel és kapsz nettó kb. 120at (talán 150et is) hacsak nem mész külföldre. de az sem olyan egyszerű.

Ja, és vért kell izzadni a tanulásban

2009. júl. 2. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
86%
ismerek valakit aki orvosnak tanul,7 év maga a suli+3 év mire önállóan dolgozhat dokiként.Szerintem nem ér meg tíz évet hogy orvos légy.De te tudod,ha ez az álmod akkor dolgozz meg érte :)
2009. júl. 2. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
93%

Én szurkolok neked és sok sikert kívánok!

Teljesen mindegy, hány év kell hozzá és mikor fogsz tudni keresni : ha ez az életed álma, akkor ragaszkodj az elképzelésedhez és tegyél meg mindent a célodért! :D


Lehet, itt Mo-on nem nagyon fizetik meg az orvosokat, de ha végeztél, még mindig kimehetsz külföldre dolgozni (sokan teszik ezt)!


Tanulj és légy kitartó! Ne add fel az álmaidat! :D

(Ne legyél csak azért APEH-ellenőr, mert ott jól fizetnek és gyorsan végezhetsz, hamar munkába állhatnál. Szörnyű naponta olyan munkát végezni, amit utálsz és csak kényszerből csinálod.)

2009. júl. 2. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
gyúrjál rá a bioszra-kémiára,vagy a bioszra-fizikára.Attól függően,mely tárgyakból teszel emelt érettségit majd.Sztem a biosz-kémiával többre mész az orvosin.Szeresd amit tanulsz,érdekeljen,akard megismerni az emberi szervezetet,életműködéseket stb. Én a helyedben hobbi szinten is olvasgatnék ezekről,tanulás kényszer nélkül,szabadidődben. Nagyon szép szakmát választasz,kivánok sok sikert az érettségihez!Ja,és nem árt egy nyelvvizsga sem a plusz pontok miatt.Hajrá!
2009. júl. 4. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
47%
ha sok kedved van millió egy szakkifejezést és szervet megtanulni latinul akkor hajrá :D
2009. júl. 4. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!