Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Pázmány Péter Katolikus...

Pázmány Péter Katolikus Egyetem-BTK (kommunikáció és média szak) mennyire klerikális, vallásos?

Figyelt kérdés
Idén jelentkeztem Pázmány kommunikációra, mert ide jósoltam elegendő pontszámot, viszont én magam ateista vagyok, és zavar, hogy a legtöbb gyakorlati hely vallásos és jobboldali médiumokhoz köthető (Hír tv, Heti Válasz, Magyar Katolikus Rádió). Még van időm változtatni, ezért kérem a segítségeteket!

2012. jún. 8. 00:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

van néhány vallásos tantárgy is.

ha nem jön be az ilyesmi, nem javaslom

2012. jún. 8. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Anna333 válasza:
67%

Szia! :)


Én a Pázmány jogi karára járok ugyan, de elmondhatom, hogy semmiféle vallásalapú megkülönböztetés vagy kötelezettség nincsen.

Ennek egyik oka, hogy nem teológiai suli, hanem katolikus, ami annyit tesz, hogy a katolikus egyház finanszírozza a működését.

A jogi karon nekünk az első évben kellett egyházjogot tanulni, ami egyáltalán nem vészes, és annyi.

Szóval szerintem ne aggódj. Sok sikert a felvételihez! :)

2012. jún. 8. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
84%

a btk-n vannak általános műveltséggel és hitélettel kapcsolatos tárgyak, azaz:

- bevezetés a katolikus hit rendszerébe

- általános filozófiatörténet

- bibliaismeret I. (ószövetség)

- bibliaismeret II. (újszövetség)


ezeket a 6 félév során kell megcsinálni, tehát szerintem ez igazán nem egy mennyiség, ráadásul ezeken az előadásokon nem térítenek, a vizsgákon nem kerül szóba a te saját vallásod, nem is érdekel senkit, csak lesz egy alapműveltséged.


én nem kommunikáció szakos vagyok, de vannak onnan ismerőseim, tőlük nem hallottam még vissza azt, hogy zavaróan jobboldali lenne, de valamilyen szinten nyilván az.


ha nagyon érzékenyen érintenek ezek a dolgok, akkor nem ajánlom, viszont ha vállalt tudsz rántani, akkor szerintem ne változtass sorrendet, mert - szerintem - nem fogod megbánni, ha idejössz. :)

2012. jún. 8. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Nem az a négy tantárgy zavar, hanem a mentalitás, a meggyőződés. Félek, hogy úgy érezném magam, hogy "mit keresek én itt?"
2012. jún. 9. 18:26
 5/14 anonim ***** válasza:
Hát, néha érződik, pl. van egy keresztény diákkör, ahova néha próbálnak tagokat "csábítani", persze nem erőszakosan, persze engem ateistaként eléggé zavart, amikor azt hallgattam, milyen jó egy ilyen közösség, mert Jézus és Isten így és úgy, de ha megmondod, hogy nem akarsz tag lenni (engem az egyik tag próbált beajánlani), akkor nem emlegetik többé a dolgot. Törin pl. érezni lehet néha, itt is van egyháztöri, meg áltfilóból is az egyik tanár nagyon rámegy a keresztény filozófusokra, de elviselhető, főleg, ha van melletted valaki, akinek ezeket elmesélheted, tehát jobb egy másik ateistával, vagy toleránsabb vallásos emberrel
2012. jún. 9. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

3. én nagyon megbántam h oda mentem és el is jöttem onnan, és elsősorban a vallási dolgok, az említett 4 tantárgy miatt. irreális volt az elvárás is, a tanárok csak követelni tudtak, minden önbizalmam elvették. aztán átmentem onnan másik egyetemre és ott befejeztem, ott visszaadták az önbizalmam. a légkör is teljesen szabadabb, felszabadultabb egy világi intézményben, a tanulás is jobban megy máshol.

a hitéleti tárgyakból vizsgán pedig volt beugratós kérdés, ugyanis direkt arra kérdezett rá egyszer, amire a protestánsok rosszul válaszolnának, hogy a Tízparancsolatból hányadik parancsolat valamelyik, és ezen a területen a kat. és prot. eltér. Csak nem tudta a tanár h én értek kicsit a dologhoz és mögé látok a rosszindulatának :) és a TO-n az ügyintézés is nagyon flegmatikus volt. nem tudtam belőlük kihúzni h most milyen tárgyat kell felvenni, mert ugye átnevezték menet közben a tárgyakat és emiatt is kellett volna fizetnem, ha nem jövök el onnan. a nem egyházi intézményben meg csak néztem, milyen rendes az ügyintéző, egyszer éppen csak rákérdeztem valamire és már meg is csinálta nekem az azzal kapcsolatos teendőket.

egy hozzátartozóm is egyszer intézett ott valami ügyet és eléggé sértően beszólt neki egy ott dolgozó.

az első hozzászóló voltam és senkinek nem ajánlom a katolikus iskolát, a fentiek miatt. és még hozzátenném ott vannak a szentszobrok és a feszület az udvaron meg egyik épület bejáratánál, hát ez képmutatás. bocsánat ha bántó voltam, nem használtam trágár szavakat senkire, de a véleményem leírtam.

2012. jún. 9. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Kedves 3.! Még hozzátenném, ha ezekből a tárgyakból az egyik a 6 félév alatt 1x v 2x indul csak, és ráadásul közben át is nevezik és ezt az ügyintézők sem tudják rendesen követni, akkor nehéz felvenni.
2012. jún. 9. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
6. és 7. voltam. Hozzátenném, én nem kommunikáció és média szakos voltam, szóval neked lehet h nagyobb szerencséd lesz! :) Sok sikert, akárhova is mész!
2012. jún. 9. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
és te milyen szakon tanultál, ha szabad kérdeznem?
2012. jún. 9. 23:20
 10/14 anonim ***** válasza:

6. válaszoló!

Sajnálom, hogy nem jött be, én (még) szerencsére nem érzem úgy, hogy nagyon sok és igazságtalan lenne az iskola vallásossága, és remélem, később sem fogom így érezni.

Próbálok úgy hozzáállni, hogy ez is egy álláspont. (Volt olyan általános kötelező tárgyam, ahol a tanár közölte, hogy az evolúció nem létezik, ekkor egy percig mereven bámultam előre, de aztán túltettem magam rajta. Nyilván ha a vizsgán ilyen kérdések felett kellett volna ítélkeznem, nehezebb lett volna, de szerencsére ott csak valós történelmi tényeket kérdeztek.)


A keresztény diákkörről teljesen megfeledkeztem, ők elég ijesztőek.

2012. jún. 11. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!