Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nagyon érdekel a cukrász...

Nagyon érdekel a cukrász szakma, mit érdemes tennem, már most?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok, közgazdasági szakközépbe járok, ami érdekel, de nem biztos, hogy ezt szeretném csinálni. Jobban érdekel a cukrászat. Mivel kéne kezdenem? Vagy mit kell majd csinálnom? Nem szeretnék közpsuliban átiratkozni. s mennyi időbe telik amíg hivatásossá válok?
2009. júl. 6. 18:20
 1/9 anonim ***** válasza:
:D Én bekerültem egy olyan szakközépiskolába ami élelmiszeriparos.Leérettségiztem ( választot tantárgy élelmiszeripari alapismeretek), és ezután lehetőségünk van technikusi képzésen maradni ami pék-cukrász ( 2év).Én ezt megcsinálom, majd szerintem egy főiskola ( valami élelmiszeres) aztán pedig mestercukrász-képzés.Ez attól függ, hogy melyik városban laksz ( mondjuk ez itt Miskolcon van).Szerintem egyenlőre, mint írtad is, nem szeretnél átjeletkezni.Érettségi után eljöhetsz egy ilyen tecnikusi képzésre, esetleg, vagy elkezdhetsz egy élemiszeriparral kapcsolatos fősulit.Aztán pedig egy mestercukrász képzés.Persze ez attól függ, hogy milyen posztra akarsz kerülni ( pl. vállalkozásban egy főnöki székbe vagy csak csoportvezetőnek), vagy csak simán gyártani a linzereket sorba a szalagon.Esetleg egy gyárba (édesipari ágazoton belül, elhelyezkedni.Ha van hozzá nylevvizsgád meg esetleg egyj ogosítvány is akkor külföldön sz@rrá keresed magad.Ha ügyes vagy.Ez az ígéret de végül is ki tudja.....:D
2009. júl. 6. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ja 1. voltam és 18/L
2009. júl. 6. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Én úgy gondoltam, hogy ilyen tortákat csinálni meg ilyenek. Nem igazán a linzeresre. Igazából én is külföldre gondoltam. Hogy valami étterembe, esetleg hajóra, ilyesmi.
2009. júl. 6. 18:47
 4/9 A kérdező kommentje:
Itt Budapesten én is keresgéltem sulikat, de azok nem adnak érettségit, azt meg nem igazán szeretném bevállalni...
2009. júl. 6. 18:48
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ha nyitsz majd magadnak egy cukrászdát, teljesen mindegy, hogy van e végzettséged.
2009. júl. 6. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Arra én is gondoltam, hogy lehet, hogy inkább mégis csak nyitok egyet, és nem én csinálom, de én itt most konkrétan arra gondoltam, hogy én csinálnám a süteményeket és/vagy tortákat.
2009. júl. 6. 19:04
 7/9 anonim válasza:

Hát max utólag megcsinálod vannak sulik amik érettségid után elvégezhetők.(mármint ha nem akarsz átiratkozni)

én hirtelen felindulásból jelentkeztem anno 8.-ban cukrász szakmára.Elején nem tetszett.de már imádom!!(mondjuk perpill nem élvezem a nyárigyakorlatot,mert jobb lenne a napon sülni..)És amúgy hülyeség,hogy csak linzer meg szalag.Linzer igaz elő fog fordulni de ezis ide tartozik.Viszont a szalagmunka már nem cukrász részleg hanem édesipari.hajrá

L/17

2009. júl. 6. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha te nyitod a cukrászdát, attól még te is csinálhatod a tortákat.
2009. júl. 6. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Ja, bocs, félreértettem.
2009. júl. 7. 08:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!