Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A diákhitel 2-ről mi a vélemén...

A diákhitel 2-ről mi a véleményetek? Felveszi valamelyikőtök szeptembertől?

Figyelt kérdés
Elég valószínű, hogy csak költségtérítéses képzésre vesznek fel, így nálam felmerül ez a lehetőség, csak kissé szkeptikus vagyok...

2012. jún. 28. 14:59
 1/8 anonim ***** válasza:
Inkább nem mennék egyetemre de nem venném fel. Az életedet a diák hitellel kezdenéd, és már az első fizetésedből vonnák is le. Próbálj meg nyáron dolgozni, suli mellett is ha kell. Második félévtől pedig ha jó az átlagod kapsz ösztöndíjat, szociális támogatást és bursa hungarikat.
2012. jún. 28. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem vonnák az első fizetésből, mert legkésőbb 35. életévedig kell elkezdened a törlesztést, mellesleg a 2%-os kamat nem valami magas. Ha az ember jól fizető állást talál, akkor nem jelenthet gondot a visszafizetés. És a hallgatói szerződést sem kell aláírni, ez egy nagy előnye az önköltséges képzésnek, a diákhitel pedig valóban "segítség", ha nincs más lehetőség. Én is felveszem. Jogász szak... tavaly a 440 pontom bárhova elég lett volna. Idén fizetősre pont jó. Szóval nem azért veszem fel mert hülye vagyok ;)
2012. jún. 28. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

ugyanabban a cipőben járunk. jogra jelentkeztem, a tavalyi pontszámot idén simán elértem, csak...csak. :)

nyilván felmerül az is, hogy az ember nem tudhatja, miként alakul az élete 15 éven belül, de valami megoldás akkor is kell, és ha más nincs...

egyébként hova jelentkeztél?

2012. jún. 28. 20:31
 4/8 anonim ***** válasza:

35 éves korodig tanulni akarsz?


A hallgatói jogviszony megszűnését követő negyedik hónap első napjától meg kell kezdeni a törlesztést

2012. jún. 28. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
a diákhitel 1-nél tudom, hogy úgy van. de a 2-nél is?
2012. jún. 28. 20:36
 6/8 anonim ***** válasza:

"Nem kell azonnal törleszteni. Csak a hallgatói jogviszony megszűnése után, legkésőbb azonban a 40. életév betöltését követően kell elkezdeni visszafizetni a kölcsönt."


A diákhitel 1nél van így, a diákhitel 2-nél 35 év. ennyi.

2012. jún. 28. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

én úgy tudom, legkésőbb 35 éves korodig kell elkezdeni törleszteni és olyan nagyságban, ami neked "kényelmes"

mellesleg a diákhitel nem újkeletű dolog, csak itt Magyarországon irtózunk tőle

2012. jún. 28. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Kedves második! Idén érettségiztem,magyar 98- töri 99%-os (közép)szintű érettségikkel és 68 plusz ponttal 462 pontom van,mégse tartom magam zseninek (vagy különösebben okosnak) ...

és én személy szerint fel fogom venni a kiqrt hitelt,a jog gyermekkori álmom,lévén édesanyám is bírónő...

2012. jún. 29. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!