Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemisták, akik albérletben...

Egyetemisták, akik albérletben élnek, válaszolnátok?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy van egy barátom több, mint másfél éve. Már kb. 1 éve együtt élünk, de csak úgy, hogy néha nálunk, néha náluk töltjük a napokat, de folyamatosan együtt vagyunk. Ő most érettségizett, szeptembertől egyetemista lesz, én már egy éve egyetemre járok, de új szakra jelentkeztem. Itthon én végzek el minden (!) házimunkát, mert a szüleim nagyon sokat dolgoznak, én főzök magunkra, mosok, mosogatok, takarítok, a bevásárlást a barátommal együtt, meg segít a többi teendőben is persze. Tehát már megvan az hogy tudunk együtt élni, szeretünk együtt élni, eltartjuk magunkat. Viszont már nagyon szeretnénk mindketten albérletbe költözni, így azért nem valami kényelmes, hogy egyik lakásból a másikba utazgatunk felpakolva hetente, az viszont szóba se jön hogy csak hétvégén alhassunk együtt, amúgy meg heti néhány találka. Azokhoz szólna a kérdésem, akik egyedül, de inkább ketten élnek együtt egy albérletben Budapesten,és nem kapnak túl sok anyagi támogatást otthonról, tehát magukról gondoskodnak. Milyen munkát találtatok, ami fedezi a (majdnem teljesen, mert valami segítséget biztos kapnánk, csak nem sokat) független életet? Mennyit dolgoztok egy héten? És nem okoz-e gondot a tanulásban? Szeptembertől én olyan szakra fogok járni (kopp-kopp-kopp), ahol viszonylag sok a gyakorlat. Megoldható ez így is? Nagyon-nagyon szűkös így az életmód? Bocs, hogy ilyen hosszú a kérdés, de tényleg elég fontos lenne. Mellesleg már a szüleim is kérdezgetik, hogy mikor költözünk, szinte ki akarnak paterolni.

Kérlek, válaszoljatok!

Köszi:)



2012. júl. 7. 13:54
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia! ha mind a ketten suliba jártok, és úgy akarjátok eltartani magatokat, hogy mellette dolgoztok, akkor az tuti nem fog menni:/ Két lehetőség van, az egyik a diákhitel, vagy pedig kerestek egy 3. lakótársat, hogy kevesebb legyen a lakbér+rezsi rátok eső része.
2012. júl. 7. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
elsőnek igaza van. Elsősorban most a tanulás a dolgod, ez az idő soha nem fog visszatérni, MOST kell tanulni, utána dolgozni. Milyen munkát akarsz végezni, négy órásat vagy éjjelit? Nem nagyon fogod bírni. Nekem olyan órarendem volt, hogy a péntekem szabad volt, akkor dolgoztam, de az a pénz nem volt elég semmire. Ha jól tanulsz, kapsz ösztöndíjat, és próbálj koleszba menni, az valamivel olcsóbb. És most nyáron kellene megszednetek magatokat, hogy legyen évkezdésre pénzetek. Szittelj gyereket, keress gyári melót, valamit, amikhez értesz. Arra készült fel, hogyha közvetítő cégen keresztül kapsz munkát, ők leveszik a hasznot.
2012. júl. 7. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
értem, és gondoltam is hogy nehéz, de azért hallok a környezetemben olyan emberekről akik meg tudták ezt csinálni, úgyhogy léci olyanok is írjanak:)
2012. júl. 7. 14:56
 4/5 anonim ***** válasza:
Persze. Megfelelő háttérrel simán megcsinálja. Max. letagadja. Másképp nem old meg 2 személy egy bérelt ingatlant úgy Budapesten, hogy mindketten tanulnak. Az még ok, hogy négyen vannak 2 szobában az albérletben, de az, hogy egy önálló lakást fenntartsanak, az kb. lehetetlen.
2012. júl. 7. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Hidd el, hogy lehetetlen. Még ha segítenek a szüleid, akkor sem. A legkisebb garzonlakás is, ami nem bent, hanem külső kerületben van, az 30 ezernél kezdődik. Jó esetben ugyanennyi a rezsi is. És akkor még nem beszéltünk a bkv bérletről, ami kettőtöknek 8000 forint, és akkor még nem ettetek, nem voltatok kikapcsolódni egy kicsit, nincs még jegyzetetek, és egyéb apróság ami a sulihoz kell.
2012. júl. 7. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!