Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Középiskolában kiiratkozás...

Középiskolában kiiratkozás után az iskolának van joga elvenni a diákigazolványt?

Figyelt kérdés

Most iratkoztam ki középiskolából mert átmegyek egy másikba de csak úgy adták ide a kikérő nyilatkozatot hogy le kellett adni a diák igazolványom.Az új iskolában még nem tudok kérni ideglenest sem mert ott csak szept 1től leszek hivatalosan tanuló, így most nem tudok diákként utazni pedig az vagyok és ebben a tanévben én még tanköteles vagyok.

Tehát jogában állt az iskolának elvenni a diákot vagy van ilyen rendelet vagy törvény h nekik ezt elkell venni?Vagy bemehetek és reklamálhatok?



2012. júl. 18. 09:20
 1/8 anonim ***** válasza:
67%
Igen, mert kiiratkoztál.
2012. júl. 18. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
65%
ha jól tudom, amikor középiskolába kerültél akkor kellett csináltatni diákit, és azzal bizonyítod hogy abba az iskolába jársz, és az csak arra az iskolára érvényes, szerintem jogosan vették el, mert azon a diákin rajta volt, hogy oda jársz
2012. júl. 18. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
65%
Teljesen jogosan csinálták ezt, mivel kiiratkoztál, így az a diákigazolvány érvényét vesztette. Ha tanköteles vagy az más téma, de mivel egyenlőre nincs diákod így teljes áron kell utazz.
2012. júl. 18. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
51%
Nem tudom pontosan, mivel én sosem változtattam középiskolát, DE amit biztosan tudok, hogy a középiskolai diákom a végzés évének október 31-éig volt érvényes, emiatt az érettségi után nálam is maradt, és használtam is, amíg meg nem kaptam a felsőoktatási kék igazolványomat (tehát az érettségi és a felvételem kihirdetése közt volt olyan időszak, amikor egyáltalán nem volt semmiféle tanulói jogviszonyom, és mégis volt és jogosan használtam a diákot.)
2012. júl. 18. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ez az hogy ez a diák okt 31.-ig érvényes ha oda járok ha nem .
2012. júl. 18. 09:49
 6/8 A kérdező kommentje:
A másik meg ha én kifizettem azt a diákot akkor miért veszik el? Akkor a pénzt is adják vissza....
2012. júl. 18. 09:50
 7/8 anonim ***** válasza:
75%
Valami igazolást nem adtak? Most én végeztem gimiben, az nem ugyanaz mintha iskolát váltanék, de az a lényeg, hogy bevezettek valami új jogszabályt, ami miatt visszaveszik a diákigazolványokat az iskolák, mi csak úgy vehettük át az érettségit, ha odaadtuk a diákot. De emellé kaptunk egy igazolást, hogy okt. 31-ig diáknak számítok. Szerintem igazuk volt abban, hogy elvették, de kötelesek lettek volna igazolást is adni mellé.
2012. júl. 18. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Kéne adniuk igazolást -
2016. aug. 31. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!