Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A PhD képzés miben tér el az...

A PhD képzés miben tér el az alacsonyabb szintű képzésektől? Mennyire nehéz összehasonlítva pl. egy mesterképzéssel?

Figyelt kérdés
Eddig biztos voltam benne, hogy szeretnék PhD képzésre jelentkezni, de elbizonytalanodtam az utóbbi időben. Mi van ha nem fogom bírni, mert túl erős lesz a képzés? Megéri egyáltalán ennyi évet rászánni egy területre, mialatt két gyakorlatiasabb mesterképzést is meg lehetne csinálni? Mit gondoltok? Egyébként az átlagom 5.0-4.8 körül szokott lenni, de külföldön élek, itt végeztem az egyetemet és itt szeretnék PhD-re is jelentkezni.
2009. júl. 16. 07:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
81%

a Phd nem gyakorlatias.pont ez a lényege.ezzel kapsz doktori fokozatot.de csak Master után mehetsz rá.a kérdésedből nem látszik tisztán,h.van-e már Master-végzettséged...mert anélkül nem mehetsz Phd-ra.

szóval az ismeretek elmélyítését,elméleti megerősítését szolgálja..ha szeretsz kutakodni,komolyabban beleásni magad egy témába a szakterületeden,ez akkor való neked.a munkaerőpiac viszonylag keveset igényel Phd-s diplomásokból.hasznos,de inkább csak a magad fejlesztésére,ismeretek alapos bővítésésre.elmélet-központú oktatás.

2009. júl. 16. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

még annyit hozzáfűznék.h.ha valóban tudományos szinten foglalkoznál a területeddel,ezt nem árt elvégezni,és végülis jó tudósokra,kutatókra,elméleti szakemberekre is van szükség,de ezeket a pozíciókat nem valószínű h.pl.álláskereső portálokon és hasonlókon fogod megtalálni+a kérdésedből az jött le h.gyakorlatias képzést szeretnél,ezért írtam az előbb,h.akkor ez nem neked való.


előző voltam

2009. júl. 16. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Azt tudom, hogy a Phd nem gyakorlatias, azért írtam, hogy ennyi idő alatt két gyakorlatiasabb (talán jobban használható) mesterdiplomát is megcsinálhatnék. Egyébként most fejezem be a mester diplomámat és nem tudom eldönteni, hogy jelentkezzem-e PhD-re.
2009. júl. 16. 08:03
 4/11 anonim ***** válasza:

Országfüggő is nagyon, én is külföldön csináltam nemrég, és bizony meg kell hagyni, jóval könnyebb, mint a magyar rendszerben.

Plusz ami engem felháborított, hogy itt a PhD-hez sajnos jó magyar szokás szerint jóval több kapcsolat, protekció szükséges mint tanulás, tehetség. Elég ha csak a publikálási kötelezettségről beszélek, na itt kapásból el vagy vágva, ha nincsneek baromi jó összeköttetéseid. Ahol én végeztem, ott érdekes módon, ez sem volt feltétel, és nem éreztem ezt a s.ggnyalósdi feltételt ...

2009. júl. 16. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Egyébként melyik országról van szó ?
2009. júl. 16. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
USA. Te hová jártál? El tudtál helyezkedni a PhD-del vagy más területen dolgozol? Attól tartok, hogy itt vagyok 22 évesen és mire elvégzem a PhD-t nem fogok normális munkát kapni, mert "öreg" leszek, túlképzett szinte semmilyen munkatapasztalattal.
2009. júl. 16. 08:25
 7/11 anonim ***** válasza:

Milyen szakon vagy? Szerintem akkor erdemes megcsinalni a PhD-t, ha van hozza erdekeltseged, pl. kutato akarsz lenni, vagy egyetemi tanar. Ha egyik sem, akkor rosszul is elsulhet a dolog, mert mint irtad, tulkepzett leszel, bar szerintem az USA-ban jobb ilyen szempontbol a helyzet, mint Magyarorszagon. Ha tehat nincsenek egyetemi tanari, kutatoi elkepzeleseid, inkabb csinalj meg egy MA-diplomat, allaskereses szempontjabol hasznosabb.


En Angliaban, Cambridge-ben PhD-ztem, en is hallottam, hogy otthon nagyon nehez a doktori iskola (is).

2009. júl. 16. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
És neked mennyire volt nehéz a PhD? Hány év alatt fejezted be? Még nem tudom, hogy akarok-e egyetemi oktató lenni. Ez volt régebben az elképzelésem, de már nem tudom...
2009. júl. 16. 10:09
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
3 evig csinaltam, irodalmi teruleten. Nem volt konnyu, de jo tanaraim voltak. Vegul nem kezdtem el tanitani, hanem hazakoltoztem Magyarorszagra, es az Oktatasugyi Miniszteriumnal dolgoztam, oktataspolitikaval, pedagogiaval foglalkoztam. Utana voltam tolmacs, idegenvezeto, fordito, nyelvtanar (2 nyelvszakon csinaltam tanari MA-t), eltem Afrikaban, most egy mediterran orszagban nevelem a gyerekeimet, es mar csak forditok, legalabbis mig itthon vagyok veluk, mert a munkamhoz igy csak egy laptop kell, es barhol, barmikor tudom csinalni. :)
2009. júl. 16. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy megéri-e. Egyre azon gondolkodom, hogy egy másik mester képzésbe fogok inkább.
2009. júl. 16. 10:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!