Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tovább szeretnék tanulni...

Tovább szeretnék tanulni főiskolán, és ugy tudom, hogy az érettségin ha valaki felsőfokút tesz, az pluszpontot kap, nem ugy mint aki csak a középfokút teszi le. Mennyit ér, és mindenhol lehetséges?

Figyelt kérdés

Értem: irodalom, nyelvtan, történelem, nyelv, szoval amikből majd kell érettségizni.

És még hogy ugy halottam, hogy van ahol előre lehet hozni az érettségit, szoval nem a 12. éb végén teszem le, hanem a 11. végén. Ezt mindenhol megengedik, vagy vannak kivételes iskolák is??


2008. máj. 7. 13:23
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!

A pontszámítás idén megváltozott, arról a felvi.hu oldalon tudsz tájékozódni.

Az előrehozott érettségire a saját sulidban kell jelentkezned, aztán kapsz majd értesítést arról, hogy melyik a közeledben lévő suliban írod majd az írásbelit, ill. a szóbelit hol csinálod.3 vizsgaidőszak van: szeptember-október, február-március és a "rendes" május-június.

Viszont nagyon fontos, hogy ahhoz, hogy előrehozottat csinálj, az adott tárgyból osztályozó vizsgát kell tenned a 4. ill a 3.-os anyagból. Erről biztosan tudnak a tanáraid is. Remélem tudtam segíteni!

2008. máj. 7. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
az emelt szint plusz 40 pontot ér a középfokú nyelvvizsga pedig 35 öt. lehet előrehozottan is írni de akkor osztályozót kell tenned ahogy már az előttem szóló leírta. ha ezt középszinten csinálod akkor a saját sulidban írod ha emelten akkor más iskolában
2008. máj. 7. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nyelvből szeretném majd jövőre letenni a középfokút, szoval amikor érettségiznék felsőfokút szeretnék majd, és ez az előrehozott érettségi minden suliba megengedett??
2008. máj. 7. 18:03
 4/5 anonim ***** válasza:
igen elvileg minden suliban megengedett az előrehozott! De ha bármilyen kárdésed van az érettségivel kapcsolatban, nyugodtan kérdezd meg az ofőd, vagy egy olyan tanárt, akit szeretsz, ő segíteni tud a felkészülésben is.
2008. máj. 7. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat!
2008. máj. 7. 20:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!