Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi a különbség diploma szempon...

Mi a különbség diploma szempontjából hogyha azt levelezőn szerezem mintha nappalin szerzem?

Figyelt kérdés
2012. aug. 2. 18:02
 1/7 anonim ***** válasza:
81%
Régebben volt különbség, ma már nincs, ugyanis sokan munka mellett csinálják a második, harmadik diplomájukat, azt pedig csak levelezőn lehet.
2012. aug. 2. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
50%
semmi, tőlem soha senki nem kérdezte, hogy levelezős vagy nappalis voltam-e
2012. aug. 2. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
66%

Szakfüggő. Pl gazdasági karokon van különbség, a levelezősöknek egyszerűbb tételsort állítottak mindig össze, míg én nappalin gazdmatekból szenvedtem, a levelezősök játszva megkapták a jegyet és az aláírást (nekünk aláíráshoz is 3 zh-t kellett írni)

Jogi karon, bölcsész karokon, tehát humán szakokon nincs különbség, van tételsor, vizsga ugyanúgy zajlik, ott teljesen egyenértékű minden.

2012. aug. 2. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!Mentek a zöld kezecskék!
2012. aug. 2. 23:34
 5/7 anonim ***** válasza:
Az utolsó hozzászóló válaszának egy részét azért egy kicsit megcáfolnám, ugyanis én joghallgató voltam, és a levelezős tételsor sokkal részletesebb (így értelemszerűen jóval több) volt, mint a nappalisoké. És a levelezősöktől általában jóval részletesebben is kérte vissza a vizsgáztató tanár az anyagot, mint egy nappalistól (gondolok itt például az évszámokba, kronologikus elhelyezésre). Viszont azt hallottam, hogy a levelezősök sokkal jobban teljesítenek a vizsgákon, mint a nappalisok - annak ellenére, hogy a nappalisoknak sokkal több lehetőségük van meghallgatni egy-egy anyagot.
2012. aug. 5. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem jogon ugyanazt kérték, viszont volt 1-2 tárgy ami tényleg részletesebb volt. Pl Eu jogból jobban vért izzadtunk mint a római jognál. De azért összességében nem kivételeztek senkivel, vizsgákon nem nagyon tudták ki levelezős és nappalis.
2012. aug. 5. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nálunk jogon majdnem minden tárgyból teljesen más tételsor volt a levelezősöknek, mint a nappalisoknak.
2012. aug. 6. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!