Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A középsuliban mennyit kell...

A középsuliban mennyit kell tanulni naponta? Fontos.

Figyelt kérdés

Most megyek középbe és félek, hogy nagyon nehéz lesz és megbukok. :S Mennyit kell tanulni egy nap? Amúgy is vannak gondjaim a tanulással, sok mindent csak hosszú idő után értek meg. Mint pl. a matek, fizika, kémia...:S

Privát órákra sose jártam és most se fogok mert elég drága, neten szoktam utána olvasni a dolgoknak, de így is nehezen értem meg.


2012. aug. 5. 14:52
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én csak törire-irodalomra szoktam,mivel az érdekelt.A többire sosem de így is leérettségiztem.
2012. aug. 5. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nekem törim csak elsőben lesz ha jól tudom, de abból se voltam jó sose, mert nem jegyzem meg a dátumokat, neveket, helyeket stb...:S
2012. aug. 5. 14:59
 3/8 anonim ***** válasza:

Én jövőre leszek végzős a gimiben, szóval túl lehet élni, ne félj :)

Az, hogy milyen keményen kell tanulni, ngyban függ attól, hogy milyen iskolába jársz. Nem félj, első nap nem fognak rád zúdítani ötven oldalt, hogy holnapra tanuld meg (legalábbis a legtöbb tanár nem). Tudják ők is, hogy itt minden új nektek, segíteni fognak.

Így konkrétan nem tudok neked időt mondani, de arra figyelj nagyon, hogy nehogy lemaradj, nem mondogasd, hogy majd holnap megtanulod! Mindig tanuld meg a jelenlegi anyagot, és így, ha nem értesz valamit, nem lesz akkora maj, mintha hetek óta halasztgatnád. Soha ne félj kérdezni! A tanárok szeretik az olyan diákokat, akik érdeklődnek, figyelnek az órán, még akkor is, ha éppen abból a tantárgyból nem vagy a legjobb. És ehhez nem kell strébernek lenned :)

Úgy látom, főleg a reál tárgyakkal van problémád. Hát, erre csak azt tudom mondani, hogy akkor abból össze kell szedned magad, mert főleg a kémia olyan, hogyha nincs meg az alap, akkor nagy baj van. Ezzel nem ijesztgetni akarlak, meg lehet azt is tanulni ötösre, csak rendesen meg kell tanulni, mert ez sajnos nem olyan, mint a töri, hogy leírod a padra azt a pár évszámot és viszlát.

Egyébként lehet találni olcsón is tanárt, ha szükséged van rá, és nem muszáj hetente járnod. Én pl matekból csak akkor mentem, ha valamit nagyon nem értettem. 1500 ft körül már lehet reálos tanárokat találni, és nem kell egy fúdenagy professzor hozzá, az első pár év gimis anyagában egy egyetemsita is lazán tud segíteni,őket pedig már olcsóbban is meg tudod találni :)

Remélem, segítettem azzal, amit írtam. Nem kell egyáltalán megijedni a gimitől, csak kicsit jobban kell tanulni, ennyi az egész. Nem mondom, hogy nem lesznek nehéz pillanatok, mert azok sajna lesznek, de túl lehet élni, hidd el :) Hajrá, sok sikert! 17/L

2012. aug. 5. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

a középsulitól ne aggódj.. lesznek nehéz napok, de majd belejössz. azokbóla a tantárgyakból amikből nem akarsz érettségizni, nyugodtan puskázz. a többit ha megtanulod az elég lesz:D és nem ajánlanám az előretanulást mivel egész egyszerűen elfelejted. ha napról napra tanulsz sokkal jobb:D +jótanács: ha van egy olyan óra amin nem kell figyelni meg nem is érdekel azon nyugodtan tanuld azt a tananyagot amiből aznapra még számonkérés várható. ha a fizika-kémia nem megy ne izgulj 10ben a kémia, 11ben a fizika véget ér. inkább koncentrálj azokra amik mennek teljesíts jól azokból! csinálj egy vagy kettő nyelvvizsgát is:)

üdv:egy idén érettségizett, mostmár egyetemista diáktársad.

ui.: én ezeket a módszereket követtem, 12ben 4,7 volt az átlagom, az érettségijeim mind 5ösök lettek, átlagban 85%.

2012. aug. 5. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszi második és harmadik válaszoló. :)


Amúgy nem gimibe megyek, hanem 3 évesbe. És most tudtam meg hogy kémia és fizika csak elsőben és másodikban lesz (Hál Istennek) de nekem így is nehéz lesz gondolom. Matek az harmadikban is lesz, de ott már inkább szaktantárgyak lesznek. Úgyhogy most megnyugodtam kicsit. :)


Az idegen nyelvet meg nem tudom, mert most angolt fogok tanulni, (amit eddig sose tanultam) általánosban németünk volt. :S

De majd lesz valami. Biztos fognak pótórákat is tartani. :) Vagyis remélem. :)

2012. aug. 6. 17:34
 6/8 anonim ***** válasza:

Tehát akkor szakmát fogsz tanulni, nagyon helyes!

Mindig azt tartsd szem előtt, hogy a szakmádból tudj minél többet, amely tárgyak nem fontosak, azokkal nem kell foglalkoznod, ez nyílván szakmafüggő.

Ha megírod, melyik szakma, akkor többet lehet mondani.


Nyelvtanulás szempontjából hasznos ha szakmai nyelvet tanulsz pl. szakmai németet, ennek nagy hasznát veheted, ha majd annak idején külföldön akarsz dolgozni.

2012. aug. 8. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ja, még előző vagyok, nem lesz nehéz a tanulás, feltételezve hogy leendő szakmádat az érdeklődési körödnek megfelelően választottad, remélem ez így volt iskolaválasztásodnál!
2012. aug. 8. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Kereskedelmi. És nem igazán szeretném ezt, csak hát ide jutottam be, a pontszámok alapján erre a szakra vettek fel. :S
2012. aug. 15. 21:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!