Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért van az hogy valaki...

Miért van az hogy valaki azért kap pluszpontot felvételinél, mert cigány?

Figyelt kérdés
Ennyi erővel én is akarok pluszpontot, mert magyar vagyok. És az hogy megy, hogy ugyanannyi pontot kap valaki, ha gyereke van, mint az, akinek van egy felsőfokú nyelvvizsgája. Csak azért mert mondjuk felcsináltak valakit, miért annak kell szívnia, aki rendesen tanul meg minden???? (és lehet szidni, nem érdekel)
2008. máj. 8. 21:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
58%
Plusz pontot kap aki cigány és akinek gyereke van? Ez nekem új. Hol lehet erről a rendelkezésről olvasni????
2008. máj. 9. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
65%
Igen, tényleg van ilyen, hogy hátrányos szociális helyzete miatt valaki előnyösebb ( plussz pont) elbírálásban részesül.(De nem azért kapja a plussz pontot mert roma) Most hirtelen nem tudom, hol van ez a rendelkezés, de amint lesz időm megkeresem és belinkelem ide.
2008. máj. 9. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
50%

Hát kérlek szépen, én gyerekkel megyek az egyetemre, 21 éves vagyok (ÉS NEM FELCSINÁLTAK!!!). Én jogosnak érzem az 50 pluszpontomat. Ezzel kompenzálják, hogy kevesebb időm/lehetőségem van tanulni. A gyerekvállalás pedig nem egy nem kívánatos dolog, ezért segítik azokat, akik vállalják az ezzel járó kötelezettséget. Irígyled tőlem a pontokat? Azt biztos nem, hogy amikor tanulnom kéne, akkor a vígasztalhatatlanul síró gyereket ringatom órákon át, vagy hogy amikor az érettségire készülök, akkor egész éjjel fentvagyok, mert a gyereknek jön a foga. Tudom, én vállaltam a gyereket, bár nem pont most akartuk, de öltem volna meg azért, hogy nekem kényelmesebb legyen? Ha az iskolában nem tudok úgy tanulni, ahogy kéne, úgyis áttesznek fizetősbe, akkor most szerinted ez miért igazságtalan? Csak hozzásegítenek ahhoz, hogy nekem is legyen módom tanulni. Ha ez nem megy, úgyis kivágnak. Azt kéne megérteni, hogy egy gyerek mellett nem tudok csak úgy leülni tanulni, hogy akkor most senki ne zavarjon, ezt neki hiába magyarázom. Ezzel nem azt szivatják, aki rendesen tanul (amúgy én is rendesen tanulok)!


Az, hogy valaki azért kap plusz pontot, mert cigány, az kicsit furcsa. De ennek az oka az, hogy a cigányok rendszerint rossz szociális körülmények között élnek, egy olyan családban, ahol senki nem dolgozik és talán még a szülők iskolát sem láttak, nem valószínű, hogy egy gyerek eljut az egyetemig, ha nem kap segítséget. Ez azért visszás egy kicsit, mert attól, hogy valaki cigány, még nem biztos, hogy rossz körülmények között él, lehet, hogy tehetős szülei vannak. Itt tényleg abból kéne megállapítani a jogosultságot, hogy mennyire van valójában hátrányos helyzetben. Bár sok cigány tényleg csak a bőre színe miatt van hátrányos helyzetben, én tőlük sem sajnálom a segítséget, az már pozitív dolog, hogy tanulni akarnak.


Végül: te cserélnél azokkal, akiktől sajnálod a plusz pontokat??? Mert erősen kétlem. Akkor meg ne irígykedj!

2008. máj. 9. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
68%

Muszáj bele kotyognom...

Szerintem a kérdező nem arra gondolt, hogy sajnálja attól, akinek gyereke van és az második válaszoló sem.

Pusztán annyi az egész, hogy nem igazságos a rendszer. Mert nem lehet egy lapon említeni azt, aki egy felsőfokúért és az emelt szintűért évekig tanul, és azt, ki uyganannyit kap, azért mert van egy gyerek és esetleg a származása miatt nehéz szociális körülmények között él.

Mert akárhogyan is szépítjük, nem ugyanaz a kettő! Az egyik úgy alakult, ahogy, a másik pedig kemény szándékos munka eredménye. Tisztelem, azokat, akik gyerek mellett tanulnak, mert nagy erőfeszítés, tudom, mert Anyukám is az öcsém és én mellettem diplomázott le. De nem értek egyet a rendszer megítélésével. Valahogyan különbséget kellene tenni!

2008. máj. 9. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
51%
Hihetetlen hogy van ilyen...hogy megtörténhet az egy országban, hogy valaki pluszpontot kaphat azért mert szült egy gyereket. Amihez tulajdonképpen tehetség sem kell.. Mi az hogy kevesebb az idő tanulni? Ezt tudta akkor is, mikor jelentkezett, hogy neki kevesebb az ideje. .. hihetetlen. Most sokkot kaptam..
2008. máj. 9. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
45%
Hm... azt kell mondjam... ilyen nincs, ilyen nincs és mégis van :))) Vagy inkább meglepő és mulatságo?:))) Na ebből megint szép kis vita fog kerekedni!
2008. máj. 9. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
60%
Miért nem volt elég annyi előny nekik, hogy már eleve nem kellett költségtérítést fizetniük? Nekem meg két munkahelyem van, hogy tudjam fizetni a sulit, másik meg hogy élni tudjak. Nekem miért nem járt a plussz pont?
2008. máj. 9. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
62%

Annak, akinek gyereke van, csak addig jár a plussz pont, amíg gyes-en van. Magyarul a gyereke három éves koráig. Nyilván azért, mert kevésbé adottak a körülményei a tanulásra. Miért, ti tudtok jobb megoldást arra, hogy mindenki ugyan olyan eséllyel induljon? Azt meg nem értem, mi az, hogy nem elég nekik, hogy nem kell fizetni, más meg nem tudom mennyi állásban dolgozik, hogy fizetni tudja a költségeit. Akit fizetősre vesznek fel, annak fizetnie kell, akit meg felvesznek a nem fizetősre, annak nem kell! Ez alól senki nem kivétel. És a kismamáknak sem fizeti senki a tandíjat, ha költségtérítésesre jár, meg nem ad neki senki lakást, meg nem fizetik a megélhetését, szóval semmivel sincs jobb helyzetben, mint más. Nem tudom, miért lázongtok ez ellen, ha ti nem tudtok jobb megoldást. Nem mi kértük a plusz pontokat! Ha ti kapnátok valamiért, gondolom már nem is lenne akkora probléma! Mondom, ezt nem mi kértük!


Egy egyetemista kismama

2008. máj. 10. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
75%

Én nappalis főiskolás vagyok.Szeptember végén derült ki a baba,és most még van 11 napom a kiírt időpontig,de már hétfő óta megy a vacila,hogy megszülünk nem szülünk.

Az évfolyam társaim azt hiszik mindenkinek ekkora laza hatalmas pocival csinálni a dolgát,és nevetve mondani,hogy bmelyik pillanatban megszülhet.Majd azzal bíztatni őket,hogy majd megtudjátok.:)

Azzal,hogy a felvételinél plusz pont jár a cigányak/kismamának nem értek egyet én sem.De egy főiskolára nem bekerülni a nehéz,hanem elvégezni.Ott nem lehet azt csinálni,mint érettségikor.Egyik másik vizsgám helyett újra érettségiznék néha.Ott nincsenek hónapok a tanulásra.Volt olyan két napom,hogy hétfő 3 zh futószalagon,majd másnap egy zh és egy szigorlat.

Az,aki még nem volt várandós,vagy nem kísérte végig egy nő várandósságát és csecsemőgondozását,az nem tudja,hogy miről beszél,amikor egy kismamát szapul.A pozitív diszkrimináció a bőrszín miatt meg csak ellentéteket szül a társadalmoban,és van egy olyan érzésem,hogy ez nem véletlen,hanem egy csúny hatalmi játszma,amiért kikaparnám a megalkotó szemét.

2008. máj. 10. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
38%

Én egyet értek a plusszpontokkal mind a cigányoknál, mind a kismamáknál. És nem vagyok féltékeny egyikükre sem.

Kismamák:gyerek mellett szinte lehetetlen tanulni és megfelelni a vizsgákon.És becsülendő, hogy így is szeretne tanulni.

Cigányok:

Ha én pl. magyarként elmegyek egy mumkaára jelentkezni sima ügy, de egy cigány???Sajnos még vezető beosztásban is vannak olyanok, akik előítéletekkel élnek...Vajon a cigány társadalom miért nem fejlődik, és sokan miért tartanak ott, ahol??Mert nincs lehetőségük...na ezért jár a plusszpont nagyokosok!

2008. jún. 7. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!