Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Érdemes Keleti-nyelvek (japán,...

Érdemes Keleti-nyelvek (japán, kínai) szakirányra menni? És ezen belül mi a legjobb választás (pl. fordító, stb. )?

Figyelt kérdés
Most kissé dilemmában vagyok, hogy megéri e, mivel máshoz nem nagyon van tehetségem. Mérnökinformatikuson is gondolkodtam, de a fizika miatt kilőve. Azok, akik elvégezték, vagy végzik még mik a tapasztalataitok(persze mások véleményét is várom:)

2012. aug. 8. 12:04
 1/4 anonim ***** válasza:

A mérnökinformatikus annyira nem fizikás szak egyébként.


Ezekkel szakfordítónak nem tudsz elmenni, könyveket ellenben fordíthatsz, bár nem tudom hogy erre mekkora kereslet lenne. Egyik ismerősöm koreai szakot végzett és egyik itthoni koreai cégnél dolgozik tolmácsként, viszonylag jó keresettel, de nem tudom hogy ez mennyire járható út több embernek, mert nyilván nincs szükség cégenként 2-3 tolmácsnál többre.

2012. aug. 8. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem a kínai nagyon jó választás, mivel nagyon terjeszkednek, és Magyarországon is egyre inkább jelen vannak kínai cégek. Egyébként nekem személyesen a japán sokkal jobban tetszik, én azt tanulom, és sokkal könnyebb mint a kínai, és abból is meg lehet élni ha valaki tudja jól szerintem. Szerintem a koreaira még nincs akkora kereslet mint az utóbbi kettőre.
2012. aug. 9. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Péter飛多 ***** válasza:
27%

én is épp ebbe a csónakba evezem. japán gy kínai szak, csak az én másik szakmám kereskedelem-marketing lesz.

a kínaira nagyobb a kereslet, mint a japánra, de azert az is megy rendesen.

am az előttem író ahogy mondta, hogy a japán könnyebb mint a kínai. ez poén mert, pont, hogy fordítva van. a kínai nyelvbe szinte olyan, hogy nyelvtan, valójában nincs. az írásjelek okoznak igazán bonyodalmat ( a kiejtés mellett), no de ez meg van a japánban is. viszont a szigetországi nyelvbe van nyelvtan ugyancsak. jó ne a némettel, vagy arabbal hasonlítsuk össze. egyszóval, én a kínait tanácsolom, szerintem magam is azt fogom választani. a mérnöki szakkal kapcsolatba, sajna nem vagyok kompetens:)

2012. aug. 10. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
A japán, kínait úgy értettem, hogy japánon belül a kötelező másik nyelv kínai lenne. De amúgy köszi a válaszokat :)
2012. aug. 12. 17:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!