Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Érdemes elkezdenem? Drága nagyon?

Érdemes elkezdenem? Drága nagyon?

Figyelt kérdés
Zongorázni akarok. 14 évesen érdemes elkezdenem ¿ Gondolom szolfészra is kell akkor járnom. Érdemes belevágnom ¿ írnàtok nekwm pár információt m.i.r.e.lesz szükségem ha elkezdem ¿

2012. aug. 9. 01:34
 1/10 anonim ***** válasza:
miért nem a rendes kérdőjelet használod? :O
2012. aug. 9. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
:D
2012. aug. 9. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
14 évesen alaptudás nélkül már nagyon nehéz, de NEM LEHETETLEN! Ha elszánt vagy akkor menni fog.
2012. aug. 9. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ja és ha a szolfézst most kezded akkor számolj még rá vagy 2-3 évet mire zongoraoktatásra jutsz.
2012. aug. 9. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
TErmészetesen elkezdheted. Sosem késő. A szolfézs meg túl van misztifikálva.
2012. aug. 9. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Hát 7 évesek elég hamar befejezik, de 4 évesen most fog előszőr járni akkor nem fogja hamar megtanulni. Nincs túlmisztifikálva, de egy abszolút kezdőnek még az is nehéz lesz... főleg 14 évesen.
2012. aug. 9. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem 4 hanem 14.
2012. aug. 9. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Valóban nehéz a szolfézs (bár én sosem tartottam annak). Ami túl van misztifikálva az, hogy mennyire fontos hangszer megtanulásához. Én évekig azért nem kezdtem el hangszeren tanulni, mert anyám mindig azzal jött, hogy előtte szolfézst kell tanulni stb. Később derült ki, hogy nem kellett volna olyan sok ahhoz, hogy elkezdjek zenélni, de szerencslre máér behoztam a lemaradásomat.
2012. aug. 9. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Én szintén 14 éves vagyok, és körülbelül karácsony óta zongorázok. Nem iratkoztam be zeneiskolába, itthon tanulok videókról, ismerősöktől megtanultam amatőr szinten kottát olvasni úgyhogy arról. Szolfézsre sose fogok járni, de van egy nagyon jó zongoratanár ismerősöm, idén hozzá fogok járni. Ami zeneelméletre szükségem lesz, ő is meg tudja tanítani. (Karácsony óta sikerült megtanulnom olyan számokat mint a Mad world, für elise könnyítet verzióját, Auld Lang Sine, Karib tenger kalózaiból a He's a Pirate (nem teljes sebességgel.) Úghogy én azt mondom hogy ha valaki nem akar szolfézsra járni, mellőzhető, anélkül is lehet zongorázni.
2012. aug. 11. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

13évesen kezdtem azthiszem vagy 12

amúgy szolfés ha jól tudom ;)

nos szolféson akig tanultunk vmit mármint egészévben gyakoroltuk h minél gyorsabban tudjuk felismerni a hangokat v h mi a szolmizációs hangértéke az ábcsnek hangközök hangsorok .... népdalok szerkezete...késöbb meg zeneszerzők közben zongorán is tanultam azt hsuizem hogy az első 1 hónapig nem is nyultam zongorához csak a hangokat gyakoroltuk hogy mi hol merre mennyit ért stb... kicsit uncsi viszont visszagondolva elég erős alapot adott mára viszont (10.-es leszek) 8. végén hagytam abba alig tudok valamit ... jó persze ha neki kezdenék akkor vissza jönne meg minden de ha most adnak egy egyszerű kottát akkor max 1kézzel elsőre 2 kézzel 3 nap ha akarom :S

szóval akkor kezd el ha nem fogod abbahagyni amíg kinek járod a 6 évet és utána is előveszed nem úgy mint én :(

de persze hajrá ;) nem késő

2012. aug. 12. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!