Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Évhalasztás középiskolában....

Évhalasztás középiskolában. Mennyire lehetséges?

Figyelt kérdés

Hogyan zajlik egy ilyen?

12-es leszek most, érettségire készülök. Ezt az egészet anyám erőlteti rám, mert egyszerűen nem érti meg h utálom, nem érdekel, sokkal jobban vonz a szakma. Tavaly megbuktam, nagy nehezen átmentem a pótvizsgán.

Angol nyelvet tanulok, ráadásul szakmait és simát. Előtte sok sok évig németet tanultam , de át kellett térnem. El sem tudom mondani mennyire utálom, nem érdekel, ezért egy mukkot nem tudok belőle. A történelmet sem értem, egy csepp logikám sincs. A matekról már nem is beszéljünk.

Idáig is csak puskázások árán jutottam el.

Az osztályomról... nem is beszéljünk. Tavaly megfenegettek engem és 2 bnőmet akik szintén az osztályba járnak...

Az osztályfőnököm egy némber. Csak neki van igaza... szerinte... és a szülőket is okvetlenül lekiabálja, mint a múltkor h késett...



2012. aug. 11. 10:29
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:

Egy évet akarok halasztani, szeretnék okj-s képzésre elmenni és letenni a német nyelvvizsgát, jövőre pedig innen folytatni az érettségit. A nőm úgy is abban az osztályban lesz akikhez kerülnék, mert ő idén bukott le tőlünk.


Segítsetek, hogy hogy tudnám meggyőzni anyát, hogy engedje... Egyébként anya bnője velem akar menni az xy okj-s képzésre... Bele is ment, de az érettségi után.

Anyával nem lehet beszélni, ezt hozzá kell tennem. Teljesen idegbeteg. Soha nem tud megérteni. Pedig rajta kívül szinte mindenki megért csak ő nem. ez a nagy helyzet...

2012. aug. 11. 10:32
 2/25 anonim ***** válasza:
könnyebb iskolák is vannak,ami azt jelenti h nem kell kitéve betéve tudni 200 oldalas asztrofizika könyvet mint a nagy gimikbe amik az Harwardra készítenek fel,hanem elég az az 1 oldal tömény zanzásított változat amit a tanár lediktál érthetően el is magyaráz.ott simán le tudol érettségizni és utána tanulhatsz szakmát.jó az ha megvan,ha még fújós kettessel is,de az is érettségi.minden képpen csináld meg,ne a barátnődet nézd,mert ha végeztek a középiskolával akkor úgyis elfúj a szél egymástól.otthagyni meg nem tudod,ha még nem vagy 18 éves.
2012. aug. 11. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
nem tudod otthagyni, nem tudsz halasztani. az érettségit meg kell csinálni, ne a saját károdon tanulj, hanem másén! én összetettebb okból hagytam ott a gimit anno, most meg szenvedek 21 évesen, hogy bejussak egyetemre, mert később jött meg az eszem, és az ambícióm az konkrétan abból fakad, hogy mennyire elcsesztem a gimit. csak ugye mostmár köteles vagyok mellette dolgozni, meg kaparni, és olyan leszek, mint egy élőhulla.
2012. aug. 11. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:

elmúltam 18. Nem a bnőmet nézem, csak az az osztály sokkal jobb mint ez. Addig fognak ezek fenyegetni amíg rendőrségre nem viszem az ügyet ... tehát... És ezt viseljem el ? hát... végül is ha mások is így gondolják..


egyébként lehet évet halasztani ez biztos, mert volt rá példa és utána is néztem. csupán csak a módját kérdeztem, hogyan lehet.


igazából nekem nem kell az érettségi. azért szeretném a 4 hónapos okj-s képzés után lerakni a német nyelvvzsgát, hogy szerencsét próbáljak külföldön.

2012. aug. 11. 12:09
 5/25 A kérdező kommentje:

ez az iskola amibe én járok. az egyik legnehezebb 20 km-es körzetben.

pedig egy 2 szakközepes osztály van.

ilyen szakú suli 30 km-en belül nincsen. Én csak ilyenen tanulhatok tovább, mert am. közzétételi vizsgát kellene tennem, pár tárgyból.

anya meg am se enged. volt már róla szó

2012. aug. 11. 12:11
 6/25 anonim ***** válasza:

Csináld meg az érettségit, hidd el később megbánnád.

Évhalasztás helyett én is esetleg az iskolaváltást javasolnám, bár ezt kitalálhattad volna júniusban is, nem pedig 2 héttel az új tanév kezdete előtt.

2012. aug. 11. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

már tavaly óta szeretnék okj-s képzést végezni.

mivel anya nem engedi mi a szart csináljak? el kellene olvasni a bevezető szöveget

2012. aug. 11. 13:30
 8/25 anonim ***** válasza:

ha nagy korú vagy,akkor azt csinálsz amit akarsz szülői beleegyezés nélkül.nem kell senkinek se aláírni a papírt csak neked.ugyan mit szólnának hozzá,ha azzal állítanál haza,hogy átiratkoztam szakmára. :D ha azt megcsinálod,utána jöhet az érettségi felnőtt tagozaton,ott még könnyebb lerakni mint a rendes képzésbe.ha gondolod rábeszéled a barátnődet is,de első sorba magadat nézzed,hogy neked mi a jobb.

ja 2. voltam :D

2012. aug. 11. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

igenigen

azért szeretném először a szakmát, mert szeretnék dolgozni. Ez a szakma amire én szeretnék menni jól fizet.

A párom külföldön dolgozik. Szeretnénk kimenni mihamarabb.

2012. aug. 11. 14:17
 10/25 anonim ***** válasza:
ó hát persze, beszélje rá a barátnőjét arra, hogy rontsa el az életét, főleg egy bukás után, természetesen. ne legyél már ilyen makacs kérdező, erőltesd meg magad, és húzd le még azt az egy évet, máskülönben sosem lesz érettségid, majd 30 évesen talán beülsz levelezőre. menj át másik iskolába. és mégis milyen okj-s képzés? 4 hónap alatt aztán biztosan jó szakembert faragnak belőled. ne felejtsd el, hogy a munkaerőpiac full, a külföld meg nem csak tejfel. attól még, hogy lesz egy nyelvvizsgád, a kutyát sem fogod érdekelni megfelelő referencia nélkül, valamint nem kevés tőke is kell a kijutáshoz. szép cél a külföld, de azért az nem annyira egyszerű. középfokú végzettség nélkül meg, hoppon maradsz, egy vacak eladónak sem mehetsz majd el, mert már ahhoz is érettségit kérnek. ne légy ostoba. legyenek céljaid, de közben biztosítsd be magad. nem egy szuper dolog pofáraesni. ó, és biztosan nagyon kiemelkedő arcok járnak abba az iskolába, ahol fenyegetik egymást a diákok, ilyen rendbszerben mégis hogyan lehet megbukni? ne vicceljünk már. akármelyik erős gimit megnézem (jártam már párban), csak normális emberekkel lehet ott találkozni. ha elmúltál 18, menj át levelezőre szeptembertől, és mellette csináld meg a 4 hónapos okj-t. ez talán a legelfogadhatóbb terv. semmiképp ne hagyd az érettségit. a 4 hónapos okj nem fog érni az égvilágon semmit, de ezt majd akkor tudod meg, ha sorakozol a munkanélküli hivatalban.
2012. aug. 11. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!