Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért jó budapesti egyetemistá...

Miért jó budapesti egyetemistának lenni?

Figyelt kérdés

Sokszor hallja az ember, hogy egy fővárosi diploma többet ér. És a frissen végzett diplomás sokszor szembesül azzal, hogy pl.: egy ELTE-en végzett és egy vidéki egyetemen végzett közül a fővárosi iskola volt hallgatóját választják. Holott pl.: ugyanolyan jó eredménnyel végeztek, ugyanolyan szintű nyelvvizsgájuk van, stb.

Szóval a piacképesebb diplomán kívül mi másért jó budapesti egyetemistának lenni?

A válaszokat előre is köszönöm!



2012. aug. 18. 18:52
 1/5 anonim ***** válasza:
85%
ez nem kifejezetten budapestre irányul. vannak elég nagy vidéki egyetemek is. (pl. SZTE).
2012. aug. 18. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Persze, Szegedről csak jót hallottam. Kedves, barátságos város. Diákbérlet ingyen van. Akkor az egyetem nagyon diákbarát, stb.

De most Budapestről szeretnék infókat, hogy ki hogy éli meg a budapesti egyetemista éveit. Mi a pozitívum az egészben.

2012. aug. 18. 19:03
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Speciel nekem ELTE TTK fizikáról van egy éves tapasztalatom és csupa jót tudok mondani. Eddig minden tanár jó volt, talán egynél volt némi rossz tapasztalat de végül kis beletörődéssel az az egy tanár is elviselhető volt :D Ugyan még csak egy évet jártam ide, de ez alatt nem találkoztam a sokat emlegetett "pofára osztály és ha úgy kívánja meghúz és ott bukott el a diplomád" típussal. Az egyetemi élet maga a tanuláson kívül is jó. Vannak emberek közös tanulásra, könnyen lehet felsőbb évest szerezni kis korrepetálásra valamint sokféle tárgyból indítanak hetente ismétlődő korrepetálást, sőt volt még az egyik nehezebb tárgynál első szemeszter után amiből elég magas volt a bukás arány, hogy a tanár maga kérte meg a felsősöket, hogy ugyan segítsenek már a kicsiknek mert valami gáz van a tanulási módszerükkel :D

Na most ezek közül nem tudom mi mennyire alap dolog másfele, de itt úgy éltem meg, hogy rettentő pozitív a diákélet. Most gondolok arra, hogy annó minket gimiben riogattak, csak úgy mint általánosban, hogy a gimi milyen nehéz lesz illetve mennyire csak magára számíthat majd az ember, de ez eddig sosem jött be :D Lényeg, hogy itt legalábbis ezen a szakon hisz másról sajnos nincs tapasztalatom, tényleg mindenféle segítségre lehetőség van és csak az emberen múlik, hogy miként éli meg az egyetemet.

2012. aug. 18. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
95%

Én azért is jelentkezek a Semmelweisre jövőre a Debreceni egyetem helyett (orvosira), mert Pesten a világ kitárul. Nyíregyházi vagyok, és még csak 2x mentem fel a fővárosba. Pesten a turisztikai diplomások is jobban el tudnak helyezkedni, mint vidéken, meg amúgy is: ott van az összes nagykövetség, külföldi iroda, szóval könnyebb kimenni onnan külföldre (értsd úgy, hogy nem kell külön Pestre utazni, infot kérni, papírokat kitölteni).


Akárki akármit mond, hogy büdös város, én csak nevetek rajta. Na, és az én szomszédomban meg lovak vannak, sokkal jobb illat, ugye? XD Azt is negatívumnak mondják, hogy 5-féle buszra v. villamosra kell átszállni, míg megérkezel egyik helyről a másikra, de...én meg kíváncsi vagyok, milyen villamoson, metrón meg trolin utazni (hiszen nyiregyen csak busz van).


Persze, Kedves kérdező, a Te döntésed, hol szeretnél tanulni, meg persze, hogy hova vesznek fel. Ja, és még egy dolog: vidéken ált. kevesebben vannak egy szakon, ergo családiasabb a légkör (nekem ezért is vonzóbb inkább Pest).


18/L

2012. aug. 18. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Talán több a lehetőség, de nem hiszem, hogy egy szegedi vagy debreceni egyetem kevesebbet érne egy munkahelyen (pl. orvosi - az egyik egyetemi klinikán egy csomó DOTE-s és SZOTE-s rezidens is dolgozik). Szerintem érdemes családközelben maradni, rengeteg embert láttam, aki feljött Pestre, hogy majd mennyit fog élni, aztán minden pénteken bőröndökkel érkeztek az utolsó gyakorlatokra és szaladtak haza :))
2012. aug. 19. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!