Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha emeltre megyek angolból és...

Ha emeltre megyek angolból és tegyük fel hogy sikerül 5-ösre, és van felsőfokú nyelvvizsgám is akkor ugye megkapom a nyelvvizsgáért járó 50 pontot meg az emeltért járó 40-et is, tehát meglesz a 80 többletpontom?

Figyelt kérdés
Mert hallottam valami olyasmit, hogy a nyelvnél valami üti egymást, hogy csak az egyiket lehet figyelembe venni... Nem értem!
2009. júl. 26. 09:50
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen, csak az egyiket kapod meg, mindig a magasabbat, mert egy nyelvet egy szempontból számíthatsz be, ebben az esetben a felsőfokúért járó 50 pontot kapod majd meg. Például ha lenne egy középfokúd másodnyelvből akkor meglenne a maradék 30 pont.
2009. júl. 26. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Tehát akkor felesleges emelt angolból érettségiznem, inkább valami másból emeltezzek és akkor megmarad az 50 többletpont? Ez olyan kicseszés amúgy... :(
2009. júl. 26. 11:12
 3/5 A kérdező kommentje:
vagy pedig elmegyek emelt angolra de akkor más nyelvből kell középfokú nyelvvizsgát tennem... remek :S
2009. júl. 26. 11:15
 4/5 anonim ***** válasza:
Jah és azt se felejtsd el, h az emeltért járó 40 pontot csak akkor kapod meg, ha olyan tárgyból teszed az emeltet, ami felvételi tárgy. Pl. ha magyar és töri a felvételi tárgy (más nem), akkor az angolért nem kapsz 40 pontot.
2009. júl. 26. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Hát eddig ezt se tudtam! Köszi, hogy segítettél! :)
2009. júl. 26. 16:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!