Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egy kéttannyelvű középiskolába...

Egy kéttannyelvű középiskolába fogok járni. Nagyon nehéz lesz? Milyen kéttannyelvűsnek lenni?

Figyelt kérdés
Nem tudom milyen lesz, ezért a kéttannyelvűsek mindenképpen válaszoljanak! Osszátok meg velem a tapasztalataitokat! Nagyon sokat segítene nekem!
2008. máj. 13. 13:50
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én is (német) kéttannyelvűbe jártam és egyáltalán nem bántam meg. Nekünk nem volt nulladik osztályunk, azaz kellett egy bizonyos alappal rendelkeznünk...

Az elmúlt négy évben nagyon jól megtanultam németül; főleg, hogy egyes tárgyaink németül voltak, így a szakszókincset is elsajátíthattam. (közgazdaságtan, jog, informatika, stb.) + magánutakon a műszakit is megkaptam.

Negyedikben pedig két "esélyt" is kaptunk, hogy megszerezzük a felsőfokú nyelvvizsgát, egyet az emelt német érettségivel (még nem tudom, hogy sikerült), egyet pedig egy úgynevezett Deutsche Sprachdiplom vizsga keretein belül, amit úgy tudom, Magyarországon összesen hét középiskola szervezhet egy német egyetem közreműködésével. Ez a vizsgám, sőt, az osztályunk 97%-ának, sikeres volt.

Úgyhogy, szerintem mindenképpen megéri kéttannyelvűbe járni, amennyiben van egy kis "nyelvérzéked" is. Ha nincs, az sem akkora baj, csak akkor többet kell tanulni és "akarni". :)

2008. máj. 13. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

En kulfoldon jartam suliba ugy, hogy nem beszeltema nyelvet mikor kikerultem.

Mindenkeppen jo, ha az adott nyelven tanulsz amit valasztottal. Eleinte agyhalott leszel es valoszinu egy ido utan mar erteni is nehezen fogod a dolgokat amig bele nem jossz. Azonban amikor eljutsz arra a szintre, hogy nemcsak erted de kepes vagy onallo ertelmes osszetett mondatokat alkotni..az megadja a lokest es az onbizalmat. Amikor eljutsz oda, hogy a szavak csak ugy kijonnek a szadbol es nem forditgatod magadban magyarra vagy nem gondolkodsz azon, hogy ezt jol mondtad-e akkor ott vagy ....

Tok mindegy hogyan mondod - ezt egy orosz baratnom mondta, az a lenyeg, hogy beszelj! Tobbek kozott tole tanultam angolul...es ejjjj hallottal mar tosgyokeres oroszt angolul beszelni?

Szoval ne aggodj! Minden rendben lesz es a suli es a tudas csak a javadat szolgalja!

2008. máj. 13. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
51%
Biztosítalak, nagyon-nagyon nehéz lesz, és nem mindenki bírja 1-2 hónapnál tovább. Viszont megéri, tehát mindenképp vágj bele, aztán ha nem bírod, abbahagyod és kész.
2008. máj. 15. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nos, én az egri Neumann-ba járok, és hát mondhatni elég kemény. Ha odateszed magad és elszánt vagy, menni fog. Ha az elején akadozol, ne aggódj, én is nagyon belejöttem.


Ne ijesszen meg, de 2 osztálytársam már elment... lusták voltak, vagy nemtom.

2011. febr. 3. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Azta mindenit. Ezt a kérdést 4 éve tettem fel, most meg már ott tartok, hogy jövőre érettségizek- egy kéttannyelvű suliban. Most már én is tudok róla írni, így meg is teszem segítségképp azoknak, akiknél valaha fel fog merülni ez a kérdés.


Nos, számomra egyáltalán nem volt nehéz. Első év hihetetlen könnyű volt, alig tanultam valamit, mert órán minden a fejembe ment. És az, hogy tantárgyakat angolul tanultam, az meg nem volt olyan nehéz, mint ahogy gondoltam. Csak a szókincs volt, ennyi. Sok-sok szó tanulása. Úgy gondolom, hogy mindenképpen megéri kéttannyelvű osztályba menni, mert a mai világban elengedhetetlen a nyelvtudás. Ha két tantárgyból idegen nyelven érettségizel+a nyelvből egy ötös emelt szintű érettségit leteszel, akkor ott a kezedben a felsőfok! Nagyon jól meg lehet így tanulni a nyelvet, és csak ajánlani tudom. Persze, nálunk is sokan kiestek, az osztály egynegyede. De aki jó tanuló, és szorgalmas (na és a nyelvérzéke is van) annak csak hasznos lehet.

Remélem, hogy az érettségi után is ilyen pozitívan fogok vélekedni erről az oktatási formáról:)

2012. jún. 17. 19:02
 6/6 anonim válasza:

Sziasztok!

Én is fontolgatom,hogy kéttan nyelvre megyek /8-ba megyek/és ahogy a válaszokat olvastam egy kicsit könnyítettetek rajtam, szóval Köszönöm mindenkinek! :)

2014. aug. 26. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!