Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan kell hatékonyan tanulni?

Hogyan kell hatékonyan tanulni?

Figyelt kérdés
Levelezős gimnáziumba járok. Hogyan tudok hatékonyan felkészülni az évvégi vizsgáimra? Töriből gondban vagyok, mert olyan anyagrészt kell megtanulni, ami annyira nem érdekel, ezért nem is marad meg a fejemben nagyon. De ami érdekel, azt hamar megjegyzem. Mit tegyek?
2008. máj. 14. 10:57
 1/2 anonim válasza:
100%

Hát én úgy szoktam, hogy elképzelem az egész történetet, mint valami mesét vagy filmet és hihetetlen, de minden megragad! Csak az évszámra meg fogalmakra kell odafigyelni. Ha esetleg nem érted az órai vázlatot, rákereshetsz a neten, lehet, hogy ott sokkal jobban le van írva! És a legfontosabb: próbáld meg érdekesen felfogni a dolgot! Ha csak ülsz és nézed, hogy ez a annyira nem érdekel, akkor nem is fogod tudni. Pozitívan állj hozzá! Menni fog az. :) Ha meg nem megy az elképzelés, akkor próbáld meg többször elolvasni egybe az anyagot és nézzd meg, hogy mennyi maradt meg.

De a legjobb, ha úgy állsz hozzá, hogy Igenis meg tudom tanulni és érdekes ez a téma!

Nálam be szokott válni. :) 4-es vagyok történelemből, pedig nem az erősségem! :D

Sok sikert!

2008. máj. 14. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

válaszd külön a két tantárgy típust. vannak kifejezetten reál, és humán tantárgyak. Hamar rá fogsz érezni melyik megy jobban, illetve ha egyiksem akkorm elyik meg kevésbé rosszabbul. A humánt meg kell érteni, fel kell építened magadban az ok-okozati cselekményeket, mármint mi miért történik a történelemben, és miért tette ez az uralkodó ezt meg amazt. Ha ez menni fog rájössz hogy egyszerű a dolog, csak nem összevissza kell tanulni. A reálnál pedig a logikádra kell alapoznod, hiszen egyértelmű, hogy egy matek feladatot nem megtanulni kell, hanem megérteni. Próbáld meg logikusan kikövetkeztetni egy-egy példánál, vagy feladatnál hogy mik az adatok, mit tudsz velük kezdeni, és mi lenne a leglogikusabb lépés a következő szintre jutáshoz. Érdekes egyébként hogy a nőknek inkább humán, a férfiaknak inkább reál beállítottságuk van, de persze ez nem öröktörvény kivételek mindíg vannak.


remélem segített, ez csak összegző technika arra ha végképp bajban vagy, ha viszont nem segített akkor sorry.

2008. máj. 26. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!